BİHTER İsim Raporu:

BİHTER Adının Yaygınlığı

BİHTER Türkiye'de en çok kullanılan 751. isim (... 749. aysu, 750. berkant, 751. bihter, 752. buse, 753. celil, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı BİHTER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

BİHTER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:07 itibariyle yaklaşık 18,035 kişinin isminin BİHTER olduğu ve BİHTER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BİHTER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BİHTER yaşadığını tahmin ediyoruz.

BİHTER Türkiye'nin en yaygın 751. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 751. ad ise Jenny ismi. BİHTER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 749. Jin 750. Eve 751. Jenny 752. Deepak 753. Erika isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BİHTER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BİHTER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BİHTER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BİHTER İsminin Yazılışı:

-.........-..-.

Denizcilik Alfabesinde BİHTER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BİHTER İsminin Barkod Yazılışı:

BİHTER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BİHTER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BİHTER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BİHTER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ihter) göre bihter ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (hter) göre bihter ile Uyumlu İsimler :

ahter

Son 3 harfine (ter) göre bihter ile Uyumlu İsimler :

yeter ilter kunter merter gülter

Son 2 harfine (er) göre bihter ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper tümer kamer dilaver kevser sümer şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ BİHTER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (bihte) göre BİHTER ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (biht) göre BİHTER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bih) göre BİHTER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (bi) göre BİHTER ile Uyumlu İsimler :

bilge birol bilal bilgehan birsen birgül bilgin binnur bilgen birdal birkan bingöl billur binnaz bircan bigen bilali bilbaşar bilgetürk bilgiye bilhan bingür biray birim birtan bilek bilgütay bilsay birdane birgin birgit birnur birsel birsu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BİHTER İLE UYUMLU İSİMLER:

'bi' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

bahar bekir bahadır binnur beşir bedir babür başar batur bayer billur bayzar bernar bilbaşar bingür bayındır bahtiyar bavver belamir bener berker birnur

BİHTER isminin Anlamı

BİHTER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BİHTER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BİHTER + Anlam" veya "BİHTER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BİHTER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BİHTER adını oluşturan B, İ, H, T, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 75:

B
İ
H
T
E
R
TOPLAM
2
12
10
24
6
21
75

BİHTER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1215. filiz, 1216. ayşen, 1217. bihter, 1218. reşat, 1219. cengiz, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 75 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuri metin aybars filiz ayşen reşat cengiz dündar süer seçkin erkman gülhal nazmi nasuh sevgi nimet nüşabe ofelya şerife seyfi tugan tunga özer uzcan şadiye şenay bediray eyşan kerime sencer fulden özdem özenç şekip