ÖMER İsim Raporu:

ÖMER Adının Yaygınlığı

ÖMER Türkiye'de en çok kullanılan 13. isim (... 11. fatih, 12. bülent, 13. ömer, 14. ismail, 15. özlem, ...). Ülkemizde yaklaşık her 161 kişiden birinin adı ÖMER ve ismin yaygınlık oranı binde 6.21.

ÖMER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:40 itibariyle yaklaşık 559,949 kişinin isminin ÖMER olduğu ve ÖMER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 7381 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖMER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 85.45 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 29,597 ÖMER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ÖMER sayısı her yıl 225 kişi artıyor.

ÖMER Türkiye'nin en yaygın 13. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 13. ad ise Mark ismi. ÖMER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 11. Edward 12. Charles 13. Mark 14. Alan 15. Ann isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖMER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖMER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖMER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖMER İsminin Yazılışı:

-----..-.

Denizcilik Alfabesinde ÖMER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖMER İsminin Barkod Yazılışı:

ÖMER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖMER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖMER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ömercan cömert

SON HARFLERİ ÖMER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (mer) göre ömer ile Uyumlu İsimler :

tamer muammer tümer kamer sümer

Son 2 harfine (er) göre ömer ile Uyumlu İsimler :

alper zafer ilker önder taner ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter yeter ahter dilaver kevser ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ ÖMER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (öme) göre ÖMER ile Uyumlu İsimler :

ömercan

İlk 2 harfine (öm) göre ÖMER ile Uyumlu İsimler :

ömür ömrü ömrüm ömürcan ömürden

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖMER İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

özgür önder öznur ömür özer öner özdemir özger özder

ÖMER isminin Anlamı

ÖMER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖMER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖMER + Anlam" veya "ÖMER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖMER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖMER adını oluşturan Ö, M, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

Ö
M
E
R
TOPLAM
19
16
6
21
62

ÖMER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 725. sanem, 726. sefer, 727. ömer, 728. refhan, 729. zekai, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nadire nedime sacit sanem sefer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda