TANER İsim Raporu:

TANER Adının Yaygınlığı

TANER Türkiye'de en çok kullanılan 125. isim (... 123. yılmaz, 124. erdem, 125. taner, 126. tuba, 127. fuat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 627 kişiden birinin adı TANER ve ismin yaygınlık oranı binde 1.6.

TANER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 10:59 itibariyle yaklaşık 143,956 kişinin isminin TANER olduğu ve TANER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1902 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TANER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,478 TANER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada TANER sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

TANER Türkiye'nin en yaygın 125. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 125. ad ise Warren ismi. TANER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 123. Neil 124. Jon 125. Warren 126. Catherine 127. Cynthia isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TANER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TANER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TANER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TANER İsminin Yazılışı:

-.--...-.

Denizcilik Alfabesinde TANER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TANER İsminin Barkod Yazılışı:

TANER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TANER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TANER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TANER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (aner) göre taner ile Uyumlu İsimler :

caner

Son 3 harfine (ner) göre taner ile Uyumlu İsimler :

soner yener güner öner şener artuner olguner bener erdener

Son 2 harfine (er) göre taner ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder tamer ender muzaffer nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer türker iskender sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver berker candeğer değer diler gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ TANER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tane) göre TANER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (tan) göre TANER ile Uyumlu İsimler :

tanju tansel tansu tanzer tankut tanseli tanay tandan tanıl tan tanalp tangül

İlk 2 harfine (ta) göre TANER ile Uyumlu İsimler :

tamer tayfun tarık tahir tahsin taylan tarkan talat taşkın taha tacettin talip tayyar talha taciser tayyip talay taci taycan tayfur taygun tayyibe

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TANER İLE UYUMLU İSİMLER:

'ta' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

tamer tanzer taciser

't' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

tahir tuncer timur türker tayyar tümer toygar tayfur

TANER isminin Anlamı

TANER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TANER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TANER + Anlam" veya "TANER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TANER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TANER adını oluşturan T, A, N, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

T
A
N
E
R
TOPLAM
24
1
17
6
21
69

TANER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 996. koral, 997. sezi, 998. taner, 999. melike, 1000. nadiye, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan altay ertan ferhat gökhan alişan bayram aysan deniz bessam cenkay duran farşid feyhan kerim kezban koral sezi melike nadiye nazar rejin roza özcan samet seçgin suar uluç vasfi volga iklim şerif şule talay asiye dengir emür hatime ılgıt safire selcen itidal