AŞER İsim Raporu:

AŞER Adının Yaygınlığı

AŞER Türkiye'de en çok kullanılan 1527. isim (... 1525. azem, 1526. azime, 1527. aşer, 1528. bahadırhan, 1529. simden, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AŞER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AŞER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:26 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin AŞER olduğu ve AŞER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AŞER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 AŞER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AŞER sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

AŞER Türkiye'nin en yaygın 1527. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1527. ad ise Glenda ismi. AŞER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1525. Jimmie 1526. Tania 1527. Glenda 1528. Tatiana 1529. Santosh isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AŞER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AŞER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AŞER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AŞER İsminin Yazılışı:

.-.....-.

Denizcilik Alfabesinde AŞER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AŞER İsminin Barkod Yazılışı:

AŞER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AŞER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AŞER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AŞER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (şer) göre aşer ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (er) göre aşer ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ AŞER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (aşe) göre AŞER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre AŞER ile Uyumlu İsimler :

aşkın aşina aşkı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AŞER İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

alper aynur ayfer abdülkadir ayşenur ahter acar abuzer atanur aydemir aysenur afşar alanur artuner ayavar altemur abdülgafur alpar amber

AŞER isminin Anlamı

AŞER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AŞER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AŞER + Anlam" veya "AŞER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AŞER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AŞER adını oluşturan A, Ş, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 51:

A
Ş
E
R
TOPLAM
1
23
6
21
51

AŞER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 316. atıl, 317. handan, 318. aşer, 319. gökçe, 320. bahadır, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 51 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

vedia emin fehmi hasan sami atıl handan gökçe bahadır saim çağlar çelik celil efekan ejder emay nalan esen fahir fahri ferdi gün mine necat talha arin çayan dalina dijle enes fehim nahide naile odhan inanç