DİJLE İsim Raporu:

DİJLE Adının Yaygınlığı

DİJLE Türkiye'de en çok kullanılan 2055. isim (... 2053. neval, 2054. didar, 2055. dijle, 2056. dila, 2057. dilge, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı DİJLE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

DİJLE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 15:27 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin DİJLE olduğu ve DİJLE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DİJLE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DİJLE yaşadığını tahmin ediyoruz.

DİJLE Türkiye'nin en yaygın 2055. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2055. ad ise Rajinder ismi. DİJLE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2053. Jenifer 2054. Sergey 2055. Rajinder 2056. Nandini 2057. Maryanne isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DİJLE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DİJLE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DİJLE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DİJLE İsminin Yazılışı:

-.....---.-...

Denizcilik Alfabesinde DİJLE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DİJLE İsminin Barkod Yazılışı:

DİJLE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DİJLE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DİJLE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ DİJLE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ijle) göre dijle ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (jle) göre dijle ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (le) göre dijle ile Uyumlu İsimler :

şule lale cemile jale hale makbule dicle kamile ünzile adile vesile naile rahile tenzile eftale mücadele nadile sebile celile fehmile şelale

BAŞ HARFLERİ DİJLE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (dijl) göre DİJLE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (dij) göre DİJLE ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (di) göre DİJLE ile Uyumlu İsimler :

dilek didem dilara dinçer dicle dilşad dilaver dilşat dilan dilruba dilay dilber dinçay diğdem dilcan dilhan didar dila dilge dilivan diren direnç dilbirin diler diba diyar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DİJLE İLE UYUMLU İSİMLER:

'di' ile başlayıp 'le' ile Biten İsimler :

dicle

'd' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

defne duriye dilge düriye

DİJLE isminin Anlamı

DİJLE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DİJLE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DİJLE + Anlam" veya "DİJLE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DİJLE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DİJLE adını oluşturan D, İ, J, L, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 51:

D
İ
J
L
E
TOPLAM
5
12
13
15
6
51

DİJLE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 338. çayan, 339. dalina, 340. dijle, 341. enes, 342. fehim, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 51 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

vedia emin fehmi hasan sami atıl handan aşer gökçe bahadır saim çağlar çelik celil efekan ejder emay nalan esen fahir fahri ferdi gün mine necat talha arin çayan dalina enes fehim nahide naile odhan inanç