DİRENÇ İsim Raporu:

DİRENÇ Adının Yaygınlığı

DİRENÇ Türkiye'de en çok kullanılan 2060. isim (... 2058. dilivan, 2059. diren, 2060. direnç, 2061. doğanay, 2062. doğhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı DİRENÇ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

DİRENÇ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-03-2024 04:30 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin DİRENÇ olduğu ve DİRENÇ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DİRENÇ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DİRENÇ yaşadığını tahmin ediyoruz.

DİRENÇ Türkiye'nin en yaygın 2060. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2060. ad ise Rickey ismi. DİRENÇ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2058. Lauri 2059. Barney 2060. Rickey 2061. Amal 2062. Liliana isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DİRENÇ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DİRENÇ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DİRENÇ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DİRENÇ İsminin Yazılışı:

-.....-..-.-.-.

Denizcilik Alfabesinde DİRENÇ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DİRENÇ İsminin Barkod Yazılışı:

DİRENÇ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DİRENÇ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DİRENÇ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ DİRENÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (irenç) göre direnç ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (renç) göre direnç ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (enç) göre direnç ile Uyumlu İsimler :

güvenç özenç

Son 2 harfine () göre direnç ile Uyumlu İsimler :

erdinç sevinç tunç kıvanç erinç övünç ertunç atınç inanç aytunç

BAŞ HARFLERİ DİRENÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (diren) göre DİRENÇ ile Uyumlu İsimler :

diren

İlk 4 harfine (dire) göre DİRENÇ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (dir) göre DİRENÇ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (di) göre DİRENÇ ile Uyumlu İsimler :

dilek didem dilara dinçer dicle dilşad dilaver dilşat dilan dilruba dilay dilber dinçay diğdem dilcan dilhan didar dijle dila dilge dilivan dilbirin diler diba diyar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DİRENÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

'di' ile başlayıp 'nç' ile Biten İsimler :

'd' ile başlayıp 'ç' ile Biten İsimler :

DİRENÇ isminin Anlamı

DİRENÇ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DİRENÇ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DİRENÇ + Anlam" veya "DİRENÇ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DİRENÇ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DİRENÇ adını oluşturan D, İ, R, E, N, Ç harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

D
İ
R
E
N
Ç
TOPLAM
5
12
21
6
17
4
65

DİRENÇ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 846. firat, 847. ceyhan, 848. direnç, 849. güjan, 850. sancar, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç alpay nazan suna berrak dinçer ozan olcay emrem alpin fazila hafize latife leyla talat ersal merih mut nafız nesibe seher tandan ödül buyçe firat ceyhan güjan sancar hasip mehri rahile arıkan önay öncü