OZAN İsim Raporu:

OZAN Adının Yaygınlığı

OZAN Türkiye'de en çok kullanılan 210. isim (... 208. nihal, 209. hakkı, 210. ozan, 211. eren, 212. halit, ...). Ülkemizde yaklaşık her 920 kişiden birinin adı OZAN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.09.

OZAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:36 itibariyle yaklaşık 98,277 kişinin isminin OZAN olduğu ve OZAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1296 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

OZAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 OZAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada OZAN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

OZAN Türkiye'nin en yaygın 210. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 210. ad ise Carolyn ismi. OZAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 208. Marshall 209. Saml 210. Carolyn 211. Jacob 212. Evan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

OZAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde OZAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde OZAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde OZAN İsminin Yazılışı:

-----...--.

Denizcilik Alfabesinde OZAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

OZAN İsminin Barkod Yazılışı:

OZAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(OZAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

OZAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ OZAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zan) göre ozan ile Uyumlu İsimler :

ramazan nazan rezzan suzan ferzan firuzan feyzan şürzan lerzan rizan erizan füruzan

Son 2 harfine (an) göre ozan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran

BAŞ HARFLERİ OZAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (oza) göre OZAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (oz) göre OZAN ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ OZAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'o' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

osman orhan okan oğuzhan orçun oytun orkun olgun orhun okhan orkan onurcan oben okşan odhan ogan

OZAN isminin Anlamı

OZAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size OZAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "OZAN + Anlam" veya "OZAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
OZAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

OZAN adını oluşturan O, Z, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

O
Z
A
N
TOPLAM
18
29
1
17
65

OZAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 826. berrak, 827. dinçer, 828. ozan, 829. olcay, 830. emrem, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç alpay nazan suna berrak dinçer olcay emrem alpin fazila hafize latife leyla talat ersal merih mut nafız nesibe seher tandan ödül buyçe firat ceyhan direnç güjan sancar hasip mehri rahile arıkan önay öncü