OKHAN İsim Raporu:

OKHAN Adının Yaygınlığı

OKHAN Türkiye'de en çok kullanılan 1316. isim (... 1314. nurseli, 1315. nüvis, 1316. okhan, 1317. olgaç, 1318. onat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı OKHAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

OKHAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:34 itibariyle yaklaşık 6,311 kişinin isminin OKHAN olduğu ve OKHAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

OKHAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda OKHAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

OKHAN Türkiye'nin en yaygın 1316. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1316. ad ise Asher ismi. OKHAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1314. Agustin 1315. Soon 1316. Asher 1317. Douglass 1318. Woo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

OKHAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde OKHAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde OKHAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde OKHAN İsminin Yazılışı:

----.-.....--.

Denizcilik Alfabesinde OKHAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

OKHAN İsminin Barkod Yazılışı:

OKHAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(OKHAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

OKHAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ OKHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (khan) göre okhan ile Uyumlu İsimler :

gökhan berkhan saltukhan

Son 3 harfine (han) göre okhan ile Uyumlu İsimler :

orhan ayhan erhan ilhan neslihan cihan nihan reyhan oğuzhan aslıhan burhan seyhan gürhan bilgehan serhan ferhan beyhan nurhan perihan korhan gülhan batuhan turhan denizhan nagihan ruhan nagehan özhan han metehan berhan tolgahan günhan sühan saruhan tunahan istemihan atahan demirhan seyithan acarhan kutluhan çağhan emrehan kayhan ümmühan aslihan buğrahan emirhan murathan ismailhan emrahan bahadırhan bayhan begümhan bilhan şerifhan dilhan feyhan kayıhan kubilhan mutluhan noyhan nurcihan rüçhan refhan incihan yusufhan alihan cengizhan ceyhan doğhan duyguhan ercihan borahan esmahan eyüphan nefishan kerimhan kuthan nevhan nilhan odhan rehan selihan tuğhan yetişhan yunushan

Son 2 harfine (an) göre okhan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan can erkan ramazan volkan adnan

BAŞ HARFLERİ OKHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (okha) göre OKHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (okh) göre OKHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ok) göre OKHAN ile Uyumlu İsimler :

oktay okan okay okşan okyar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ OKHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ok' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

okan okşan

'o' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

osman orhan ozan oğuzhan orçun oytun orkun olgun orhun orkan onurcan oben odhan ogan

OKHAN isminin Anlamı

OKHAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size OKHAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "OKHAN + Anlam" veya "OKHAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
OKHAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

OKHAN adını oluşturan O, K, H, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

O
K
H
A
N
TOPLAM
18
14
10
1
17
60

OKHAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 636. meram, 637. nasibe, 638. okhan, 639. onat, 640. rahmi, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna