MERAM İsim Raporu:

MERAM Adının Yaygınlığı

MERAM Türkiye'de en çok kullanılan 1728. isim (... 1726. memduh, 1727. mensure, 1728. meram, 1729. mergül, 1730. mihriye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı MERAM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

MERAM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 06:39 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin MERAM olduğu ve MERAM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MERAM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MERAM yaşadığını tahmin ediyoruz.

MERAM Türkiye'nin en yaygın 1728. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1728. ad ise Elyse ismi. MERAM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1726. Abdullah 1727. Darwin 1728. Elyse 1729. Gerhard 1730. Masood isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MERAM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MERAM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MERAM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MERAM İsminin Yazılışı:

--..-..---

Denizcilik Alfabesinde MERAM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MERAM İsminin Barkod Yazılışı:

MERAM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MERAM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MERAM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MERAM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eram) göre meram ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ram) göre meram ile Uyumlu İsimler :

bayram behram ikram

Son 2 harfine (am) göre meram ile Uyumlu İsimler :

islam bessam gülendam hayyam ilham selam deham imam

BAŞ HARFLERİ MERAM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (mera) göre MERAM ile Uyumlu İsimler :

meral

İlk 3 harfine (mer) göre MERAM ile Uyumlu İsimler :

merve mert meryem meriç merih merter mervan mergül merdan mertcan merva

İlk 2 harfine (me) göre MERAM ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin meltem mesut mehtap melike melek mete melih mevlüt melis melahat mehdi meliha medine melik menderes menekşe metehan mecit mehlika melda melisa mehpare mediha mennan methiye mevhibe mensuri mebruke medaim medet medih mefkür mehman mehriye mehser mehveş melise memduh mensure memiş medar mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri meleknaz melikşah memduha memnune mensur mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MERAM İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'am' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

meltem muharrem meryem muhterem mükerrem mazlum müslüm muhteşem medaim mukaddem mülazım mahsum

MERAM isminin Anlamı

MERAM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MERAM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MERAM + Anlam" veya "MERAM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MERAM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MERAM adını oluşturan M, E, R, A, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

M
E
R
A
M
TOPLAM
16
6
21
1
16
60

MERAM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 634. öncel, 635. meliha, 636. meram, 637. nasibe, 638. okhan, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna