MERYEM İsim Raporu:

MERYEM Adının Yaygınlığı

MERYEM Türkiye'de en çok kullanılan 327. isim (... 325. tuğrul, 326. tahsin, 327. meryem, 328. muammer, 329. veli, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,339 kişiden birinin adı MERYEM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.75.

MERYEM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:18 itibariyle yaklaşık 67,581 kişinin isminin MERYEM olduğu ve MERYEM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 891 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MERYEM adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 MERYEM yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada MERYEM sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

MERYEM Türkiye'nin en yaygın 327. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 327. ad ise Wade ismi. MERYEM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 325. Kirk 326. Everett 327. Wade 328. Benj 329. Allison isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MERYEM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MERYEM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MERYEM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MERYEM İsminin Yazılışı:

--..-.-.--.--

Denizcilik Alfabesinde MERYEM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MERYEM İsminin Barkod Yazılışı:

MERYEM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MERYEM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MERYEM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MERYEM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (eryem) göre meryem ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ryem) göre meryem ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (yem) göre meryem ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (em) göre meryem ile Uyumlu İsimler :

özlem cem çiğdem meltem adem sinem erdem didem ekrem şebnem kerem eylem senem irem gizem muharrem görkem ethem sanem erem muhterem mükerrem elem rüstem ayşem hatem hürrem muhteşem ecem azem bükem diğdem emrem ersem mukaddem neşem istem bahrem çilem çisem ergem gizlem gülerdem kadem şehlem önem özdem

BAŞ HARFLERİ MERYEM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (merye) göre MERYEM ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (mery) göre MERYEM ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (mer) göre MERYEM ile Uyumlu İsimler :

merve meral mert meriç merih merter mervan meram mergül merdan mertcan merva

İlk 2 harfine (me) göre MERYEM ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin meltem mesut mehtap melike melek mete melih mevlüt melis melahat mehdi meliha medine melik menderes menekşe metehan mecit mehlika melda melisa mehpare mediha mennan methiye mevhibe mensuri mebruke medaim medet medih mefkür mehman mehriye mehser mehveş melise memduh mensure memiş medar mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri meleknaz melikşah memduha memnune mensur mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MERYEM İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'em' ile Biten İsimler :

meltem

'm' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

muharrem muhterem mükerrem mazlum müslüm muhteşem medaim meram mukaddem mülazım mahsum

MERYEM isminin Anlamı

MERYEM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MERYEM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MERYEM + Anlam" veya "MERYEM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MERYEM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MERYEM adını oluşturan M, E, R, Y, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 93:

M
E
R
Y
E
M
TOPLAM
16
6
21
28
6
16
93

MERYEM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1848. habibullah, 1849. kısmet, 1850. meryem, 1851. müberra, 1852. naziye, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 93 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mesut sunay övünç feridun aysun gürsal habibullah kısmet müberra naziye nilgül nurkal tümer şemvel betigül fethiye gülhis mukadder nergiz gökşin nüvide yetiş