MERİH İsim Raporu:

MERİH Adının Yaygınlığı

MERİH Türkiye'de en çok kullanılan 1080. isim (... 1078. ömrü, 1079. melisa, 1080. merih, 1081. murad, 1082. müjdat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı MERİH ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

MERİH adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:07 itibariyle yaklaşık 9,018 kişinin isminin MERİH olduğu ve MERİH isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MERİH adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 MERİH yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada MERİH sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

MERİH Türkiye'nin en yaygın 1080. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1080. ad ise Ravindra ismi. MERİH adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1078. Mehdi 1079. Jamal 1080. Ravindra 1081. Marcel 1082. Augustine isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MERİH isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MERİH İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MERİH İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MERİH İsminin Yazılışı:

--..-.......

Denizcilik Alfabesinde MERİH İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MERİH İsminin Barkod Yazılışı:

MERİH ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MERİH adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MERİH KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MERİH İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (erih) göre merih ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rih) göre merih ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ih) göre merih ile Uyumlu İsimler :

fatih salih semih melih nezih medih fetih lamih

BAŞ HARFLERİ MERİH İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (meri) göre MERİH ile Uyumlu İsimler :

meriç

İlk 3 harfine (mer) göre MERİH ile Uyumlu İsimler :

merve meral mert meryem merter mervan meram mergül merdan mertcan merva

İlk 2 harfine (me) göre MERİH ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin meltem mesut mehtap melike melek mete melih mevlüt melis melahat mehdi meliha medine melik menderes menekşe metehan mecit mehlika melda melisa mehpare mediha mennan methiye mevhibe mensuri mebruke medaim medet medih mefkür mehman mehriye mehser mehveş melise memduh mensure memiş medar mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri meleknaz melikşah memduha memnune mensur mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MERİH İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'ih' ile Biten İsimler :

melih medih

'm' ile başlayıp 'h' ile Biten İsimler :

memduh melikşah

MERİH isminin Anlamı

MERİH Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MERİH isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MERİH + Anlam" veya "MERİH isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MERİH ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MERİH adını oluşturan M, E, R, İ, H harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

M
E
R
İ
H
TOPLAM
16
6
21
12
10
65

MERİH ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 836. talat, 837. ersal, 838. merih, 839. mut, 840. nafız, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç alpay nazan suna berrak dinçer ozan olcay emrem alpin fazila hafize latife leyla talat ersal mut nafız nesibe seher tandan ödül buyçe firat ceyhan direnç güjan sancar hasip mehri rahile arıkan önay öncü