MERVA İsim Raporu:

MERVA Adının Yaygınlığı

MERVA Türkiye'de en çok kullanılan 2235. isim (... 2233. merdan, 2234. mertcan, 2235. merva, 2236. mesude, 2237. mevzi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı MERVA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

MERVA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:38 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin MERVA olduğu ve MERVA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MERVA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MERVA yaşadığını tahmin ediyoruz.

MERVA Türkiye'nin en yaygın 2235. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2235. ad ise Blanca ismi. MERVA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2233. Tami 2234. Lanny 2235. Blanca 2236. Carmelo 2237. Leonel isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MERVA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MERVA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MERVA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MERVA İsminin Yazılışı:

--..-....-.-

Denizcilik Alfabesinde MERVA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MERVA İsminin Barkod Yazılışı:

MERVA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MERVA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MERVA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

mervan

SON HARFLERİ MERVA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (erva) göre merva ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rva) göre merva ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (va) göre merva ile Uyumlu İsimler :

havva

BAŞ HARFLERİ MERVA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (merv) göre MERVA ile Uyumlu İsimler :

merve mervan

İlk 3 harfine (mer) göre MERVA ile Uyumlu İsimler :

meral mert meryem meriç merih merter meram mergül merdan mertcan

İlk 2 harfine (me) göre MERVA ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin meltem mesut mehtap melike melek mete melih mevlüt melis melahat mehdi meliha medine melik menderes menekşe metehan mecit mehlika melda melisa mehpare mediha mennan methiye mevhibe mensuri mebruke medaim medet medih mefkür mehman mehriye mehser mehveş melise memduh mensure memiş medar mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri meleknaz melikşah memduha memnune mensur mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MERVA İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'va' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

mustafa musa meliha müberra mehlika melda melisa mediha mualla murtaza mahya manolya memduha mücella mücteba

MERVA isminin Anlamı

MERVA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MERVA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MERVA + Anlam" veya "MERVA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MERVA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MERVA adını oluşturan M, E, R, V, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

M
E
R
V
A
TOPLAM
16
6
21
27
1
71

MERVA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1095. güher, 1096. melis, 1097. merva, 1098. buhari, 1099. muhibe, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis buhari muhibe rüşa