SELİM İsim Raporu:

SELİM Adının Yaygınlığı

SELİM Türkiye'de en çok kullanılan 97. isim (... 95. yaşar, 96. mesut, 97. selim, 98. ilker, 99. suat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 526 kişiden birinin adı SELİM ve ismin yaygınlık oranı binde 1.9.

SELİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:44 itibariyle yaklaşık 171,337 kişinin isminin SELİM olduğu ve SELİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2258 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SELİM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SELİM yaşadığını tahmin ediyoruz.

SELİM Türkiye'nin en yaygın 97. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 97. ad ise Kumar ismi. SELİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 95. Louise 96. Vincent 97. Kumar 98. Lewis 99. Bernard isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SELİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SELİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SELİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SELİM İsminin Yazılışı:

.....-....--

Denizcilik Alfabesinde SELİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SELİM İsminin Barkod Yazılışı:

SELİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SELİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SELİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

selime

SON HARFLERİ SELİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (elim) göre selim ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lim) göre selim ile Uyumlu İsimler :

salim halim alim neslim iklim

Son 2 harfine (im) göre selim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim yeşim evrim nedim devrim kerim sevim saim naim rasim haşim besim abdülkerim samim abdürrahim hakim zaim birim ferahim nevim hayim medaim şehim erdim erim fehim nesim serim

BAŞ HARFLERİ SELİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (seli) göre SELİM ile Uyumlu İsimler :

selin selihan selime seliz

İlk 3 harfine (sel) göre SELİM ile Uyumlu İsimler :

selçuk selma selda selahattin selen selami selman selcen selcan selmin selvi selah selase selay selehattin selvinaz selam selmani selten selver selvin selviye

İlk 2 harfine (se) göre SELİM ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan seda serap serhat sedat serpil sevgi sema semra semih seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen sertaç sevinç servet sercan seçkin sezer semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SELİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'im' ile Biten İsimler :

sevim serim

's' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

sinem senem saim salim sanem samim selam

SELİM isminin Anlamı

SELİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SELİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SELİM + Anlam" veya "SELİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SELİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SELİM adını oluşturan S, E, L, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

S
E
L
İ
M
TOPLAM
22
6
15
12
16
71

SELİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1073. cevdet, 1074. ufuk, 1075. selim, 1076. tanay, 1077. ersem, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa