SEZİN İsim Raporu:

SEZİN Adının Yaygınlığı

SEZİN Türkiye'de en çok kullanılan 863. isim (... 861. sebahat, 862. seyfullah, 863. sezin, 864. gülsün, 865. sıdıka, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı SEZİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

SEZİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:51 itibariyle yaklaşık 15,327 kişinin isminin SEZİN olduğu ve SEZİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEZİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEZİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEZİN Türkiye'nin en yaygın 863. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 863. ad ise Jared ismi. SEZİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 861. Felipe 862. Emile 863. Jared 864. Augustus 865. Manish isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEZİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEZİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEZİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEZİN İsminin Yazılışı:

....--....-.

Denizcilik Alfabesinde SEZİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEZİN İsminin Barkod Yazılışı:

SEZİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEZİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEZİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEZİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ezin) göre sezin ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zin) göre sezin ile Uyumlu İsimler :

güzin suzin

Son 2 harfine (in) göre sezin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin bilgin sadettin elçin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin yetkin erkin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin berçin berin

BAŞ HARFLERİ SEZİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sezi) göre SEZİN ile Uyumlu İsimler :

sezi

İlk 3 harfine (sez) göre SEZİN ile Uyumlu İsimler :

sezgin sezai sezen sezer seza sezgi sezercan

İlk 2 harfine (se) göre SEZİN ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sevda seyhan sefa sevim serhan seval sedef selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sermet seren seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sebat sebile seçgin sedanur selase selay selehattin selvinaz serbülent sertap setenay sevgiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEZİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

selin selahattin sezgin seçkin sebahattin sermin selmin semin sevin seyfettin serin seçgin selehattin selvin

's' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

serkan sinan süleyman sultan seyhan serhan sezen selen sercan sadettin selman selcen sevcan suzan sabahattin selcan sertan saadettin seren seden sühan saygın sadun saruhan seyran seyithan seran salman seymen sülün simden sadrettin savan sevgün seyhun seylan sorgun soykan suzin sühendan süzgün saltukhan saygun selihan selten seven sezercan soydan

SEZİN isminin Anlamı

SEZİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEZİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEZİN + Anlam" veya "SEZİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEZİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEZİN adını oluşturan S, E, Z, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 86:

S
E
Z
İ
N
TOPLAM
22
6
29
12
17
86

SEZİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1641. ramazan, 1642. saniye, 1643. sezin, 1644. sunar, 1645. taylan, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 86 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nurdan alperen begümhan bingür sırrı ferhun sonay güzide tahsin hidayet hülagü hüray selçuk reşit hüdeyde nazire nergis perran peykan ramazan saniye sunar taylan tugay ilksen zülal özlen şehnaz berivan buğrahan erizan gizlem gurbet göksen tuğhan şehper