SEVGİYE İsim Raporu:

SEVGİYE Adının Yaygınlığı

SEVGİYE Türkiye'de en çok kullanılan 1830. isim (... 1828. sertap, 1829. setenay, 1830. sevgiye, 1831. sevgün, 1832. sevi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SEVGİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SEVGİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:03 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin SEVGİYE olduğu ve SEVGİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEVGİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEVGİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEVGİYE Türkiye'nin en yaygın 1830. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1830. ad ise Pradip ismi. SEVGİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1828. Khin 1829. Mimi 1830. Pradip 1831. Elsie 1832. Trung isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEVGİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEVGİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEVGİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEVGİYE İsminin Yazılışı:

.......---...-.--.

Denizcilik Alfabesinde SEVGİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEVGİYE İsminin Barkod Yazılışı:

SEVGİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEVGİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEVGİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEVGİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (evgiye) göre sevgiye ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (vgiye) göre sevgiye ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (giye) göre sevgiye ile Uyumlu İsimler :

bilgiye

Son 3 harfine (iye) göre sevgiye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye lütfiye safiye nazmiye rukiye nuriye fikriye remziye saniye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye hediye sadiye bedriye resmiye zülfiye raziye şaziye duriye methiye nadiye nafiye naziye nevriye refiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye şadiye adeviye adviye assiye bakiye cevriye düriye fehmiye fethiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye vasfiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre sevgiye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ SEVGİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (sevgiy) göre SEVGİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (sevgi) göre SEVGİYE ile Uyumlu İsimler :

sevgi sevginur

İlk 4 harfine (sevg) göre SEVGİYE ile Uyumlu İsimler :

sevgül sevgün

İlk 3 harfine (sev) göre SEVGİYE ile Uyumlu İsimler :

sevil sevda sevim seval sevinç sevcan sevilay sevtap sevin sevde sever sevi sevindik sevdiye seven sevinde

İlk 2 harfine (se) göre SEVGİYE ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sezgin seyhan sezai sefa serhan sedef sezen selen sertaç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha seyit sebahattin sena selcan seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur seran serda seyrani seray sernur seyfettin seymen serin sezi sebat sebile seçgin sedanur selase

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEVGİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'sev' ile başlayıp 'iye' ile Biten İsimler :

sevdiye

'se' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

selviye

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

safiye saime sakine saniye simge sabriye sadiye sevde sümeyye sabire salime salise sebile selase sacide safire saide samiye selime semire sevinde sine

SEVGİYE isminin Anlamı

SEVGİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEVGİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEVGİYE + Anlam" veya "SEVGİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEVGİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEVGİYE adını oluşturan S, E, V, G, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 109:

S
E
V
G
İ
Y
E
TOPLAM
22
6
27
8
12
28
6
109

SEVGİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2201. nurşen, 2202. sönmez, 2203. sevgiye, 2204. şennur, 2205. alptekin, ... Toplam 16 ismin aritmetik toplamı 109 (Binde 6.47 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kürşat dudugül emrullah hulusi hümeysa oğuzhan nazmiye nuriye nurşen sönmez şennur alptekin dolunay tenzile şuayip