ASİYE İsim Raporu:

ASİYE Adının Yaygınlığı

ASİYE Türkiye'de en çok kullanılan 804. isim (... 802. şennur, 803. şerafettin, 804. asiye, 805. safa, 806. afşin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı ASİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

ASİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:47 itibariyle yaklaşık 17,994 kişinin isminin ASİYE olduğu ve ASİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ASİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ASİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

ASİYE Türkiye'nin en yaygın 804. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 804. ad ise Bill ismi. ASİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 802. Eddie 803. Garry 804. Bill 805. Corey 806. Darlene isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ASİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ASİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ASİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ASİYE İsminin Yazılışı:

.-.....-.--.

Denizcilik Alfabesinde ASİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ASİYE İsminin Barkod Yazılışı:

ASİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ASİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ASİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ASİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (siye) göre asiye ile Uyumlu İsimler :

assiye

Son 3 harfine (iye) göre asiye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye lütfiye safiye nazmiye rukiye nuriye fikriye remziye saniye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye hediye sadiye bedriye resmiye zülfiye raziye şaziye duriye methiye nadiye nafiye naziye nevriye refiye bilgiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye sevgiye şadiye adeviye adviye bakiye cevriye düriye fehmiye fethiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye vasfiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre asiye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ ASİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (asiy) göre ASİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (asi) göre ASİYE ile Uyumlu İsimler :

asil

İlk 2 harfine (as) göre ASİYE ile Uyumlu İsimler :

aslı aslıhan asuman asım aslan asena asude aslihan asaf asu asıf asya asen aslıcan assiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ASİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'as' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

assiye

'a' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

ayşe azize asude aliye arife afife aybüke adile aybike akife arefe azade azime ahude adeviye adviye alime alize aybige

ASİYE isminin Anlamı

ASİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ASİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ASİYE + Anlam" veya "ASİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ASİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ASİYE adını oluşturan A, S, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

A
S
İ
Y
E
TOPLAM
1
22
12
28
6
69

ASİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1013. şule, 1014. talay, 1015. asiye, 1016. dengir, 1017. emür, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan altay ertan ferhat gökhan alişan bayram aysan deniz bessam cenkay duran farşid feyhan kerim kezban koral sezi taner melike nadiye nazar rejin roza özcan samet seçgin suar uluç vasfi volga iklim şerif şule talay dengir emür hatime ılgıt safire selcen itidal