HAMİDİYE İsim Raporu:

HAMİDİYE Adının Yaygınlığı

HAMİDİYE Türkiye'de en çok kullanılan 1661. isim (... 1659. halenur, 1660. sunday, 1661. hamidiye, 1662. hare, 1663. bilek, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı HAMİDİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

HAMİDİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 28-02-2024 15:59 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin HAMİDİYE olduğu ve HAMİDİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HAMİDİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HAMİDİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

HAMİDİYE Türkiye'nin en yaygın 1661. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1661. ad ise Percy ismi. HAMİDİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1659. Oren 1660. Yan 1661. Percy 1662. Salah 1663. Riaz isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HAMİDİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HAMİDİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HAMİDİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HAMİDİYE İsminin Yazılışı:

.....---..-....-.--.

Denizcilik Alfabesinde HAMİDİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HAMİDİYE İsminin Barkod Yazılışı:

HAMİDİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HAMİDİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HAMİDİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HAMİDİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 7 harfine (amidiye) göre hamidiye ile Uyumlu İsimler :

Son 6 harfine (midiye) göre hamidiye ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (idiye) göre hamidiye ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (diye) göre hamidiye ile Uyumlu İsimler :

hediye sadiye nadiye şadiye hamdiye muradiye sevdiye

Son 3 harfine (iye) göre hamidiye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye lütfiye safiye nazmiye rukiye nuriye fikriye remziye saniye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye bedriye resmiye zülfiye raziye şaziye duriye methiye nafiye naziye nevriye refiye bilgiye cemaliye mehriye mihriye sevgiye adeviye adviye assiye bakiye cevriye düriye fehmiye fethiye gülfiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye vasfiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre hamidiye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ HAMİDİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 7 harfine (hamidiy) göre HAMİDİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 6 harfine (hamidi) göre HAMİDİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (hamid) göre HAMİDİYE ile Uyumlu İsimler :

hamide

İlk 4 harfine (hami) göre HAMİDİYE ile Uyumlu İsimler :

hamit hami hamiyet

İlk 3 harfine (ham) göre HAMİDİYE ile Uyumlu İsimler :

hamdi hamza hamdullah hamdiye

İlk 2 harfine (ha) göre HAMİDİYE ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan halil hatice haluk hande harun hakkı halit handan haydar havva hacer hayrettin hacı halis hayri hayati hanife hayriye hale halime halim habib haldun halide haşmet habibe hafize hanifi haşim han hayrullah hazal halise habip hadi hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat halenur hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki halef hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HAMİDİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ham' ile başlayıp 'iye' ile Biten İsimler :

hamdiye

'ha' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

hayriye

'h' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

hatice hande hanife hale halime halide hamide habibe hafize huriye hüsniye hediye halise hasibe hare hüdeyde hatime huzeyfe

HAMİDİYE isminin Anlamı

HAMİDİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HAMİDİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HAMİDİYE + Anlam" veya "HAMİDİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HAMİDİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HAMİDİYE adını oluşturan H, A, M, İ, D, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 90:

H
A
M
İ
D
İ
Y
E
TOPLAM
10
1
16
12
5
12
28
6
90

HAMİDİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1751. güliz, 1752. gülzade, 1753. hamidiye, 1754. hürol, 1755. kürşad, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 90 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bülent berkten billur tevfik erkut ferruh güliz gülzade hürol kürşad mebruke mefkür neriman nurer simavi sürel taşkın tuncel umut yeliz ilnur israfil güllü berceste dövran eylül gazanfer kerimcan mahsum mevzi mirşan munip selten buğrakan ilkgül zekayi özüm