HARUN İsim Raporu:

HARUN Adının Yaygınlığı

HARUN Türkiye'de en çok kullanılan 195. isim (... 193. kaan, 194. fırat, 195. harun, 196. selma, 197. irfan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 866 kişiden birinin adı HARUN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.15.

HARUN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:01 itibariyle yaklaşık 103,593 kişinin isminin HARUN olduğu ve HARUN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1367 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HARUN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,972 HARUN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada HARUN sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

HARUN Türkiye'nin en yaygın 195. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 195. ad ise Hugh ismi. HARUN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 193. Kelly 194. Stephanie 195. Hugh 196. Angela 197. Neal isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HARUN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HARUN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HARUN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HARUN İsminin Yazılışı:

.....-.-...--.

Denizcilik Alfabesinde HARUN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HARUN İsminin Barkod Yazılışı:

HARUN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HARUN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HARUN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HARUN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (arun) göre harun ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (run) göre harun ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (un) göre harun ile Uyumlu İsimler :

tayfun aysun füsun coşkun ceyhun dursun feridun orçun ergun haldun oytun orkun olgun efsun erhun orhun sadun argun artun fisun göksun tuygun arkun ferhun cansun seyhun sorgun tosun tolun uçkun elsun ersun ferudun hatun saygun taygun

BAŞ HARFLERİ HARUN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (haru) göre HARUN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (har) göre HARUN ile Uyumlu İsimler :

hare harbi

İlk 2 harfine (ha) göre HARUN ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan halil hatice haluk hande hakkı halit handan hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı halis hayri hayati hamza hanife hayriye hale halime halim habib haldun halide hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami han hayrullah hazal halise hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat halenur hamidiye havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki halef hamdiye hanım hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HARUN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'un' ile Biten İsimler :

haldun hatun

'h' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

hakan hasan hüseyin handan hayrettin hicran hüsamettin han helin hürkan hürcan hakkan hiran

HARUN isminin Anlamı

HARUN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HARUN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HARUN + Anlam" veya "HARUN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HARUN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HARUN adını oluşturan H, A, R, U, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 74:

H
A
R
U
N
TOPLAM
10
1
21
25
17
74

HARUN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1192. kıvanç, 1193. yaşar, 1194. harun, 1195. nazım, 1196. mehlika, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 74 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

osman abdullah altuğ savaş ibrahim ayşem aybanu aysen şeyma bengül kıvanç yaşar nazım mehlika mennan faysal münci nezih korcan rohat ruhan sadiye tufan izol behlül taycan vahit zeran zilan