SEYHUN İsim Raporu:

SEYHUN Adının Yaygınlığı

SEYHUN Türkiye'de en çok kullanılan 1834. isim (... 1832. sevi, 1833. sevindik, 1834. seyhun, 1835. seyla, 1836. seylan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SEYHUN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SEYHUN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:50 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin SEYHUN olduğu ve SEYHUN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEYHUN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEYHUN yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEYHUN Türkiye'nin en yaygın 1834. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1834. ad ise Chaim ismi. SEYHUN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1832. Trung 1833. Akram 1834. Chaim 1835. Anders 1836. Gustav isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEYHUN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEYHUN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEYHUN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEYHUN İsminin Yazılışı:

....-.--......--.

Denizcilik Alfabesinde SEYHUN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEYHUN İsminin Barkod Yazılışı:

SEYHUN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEYHUN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEYHUN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEYHUN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (eyhun) göre seyhun ile Uyumlu İsimler :

ceyhun

Son 4 harfine (yhun) göre seyhun ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (hun) göre seyhun ile Uyumlu İsimler :

erhun orhun ferhun

Son 2 harfine (un) göre seyhun ile Uyumlu İsimler :

tayfun harun aysun füsun coşkun dursun feridun orçun ergun haldun oytun orkun olgun efsun sadun argun artun fisun göksun tuygun arkun cansun sorgun tosun tolun uçkun elsun ersun ferudun hatun saygun taygun

BAŞ HARFLERİ SEYHUN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (seyhu) göre SEYHUN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (seyh) göre SEYHUN ile Uyumlu İsimler :

seyhan

İlk 3 harfine (sey) göre SEYHUN ile Uyumlu İsimler :

seyit seyfi seyfullah seydi seyran seyda seyithan seyrani seyfettin seymen seyla seylan seyma seyyid

İlk 2 harfine (se) göre SEYHUN ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sezgin sevda sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha sevcan sevilay sebahattin sena selcan sevtap serdal sermin sertan sebahat sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra sencer sezgi selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seray sernur sevde sever serin sezi sebat sebile seçgin sedanur selase selay selehattin selvinaz

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEYHUN İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'un' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

serkan sinan süleyman selin selahattin sezgin sultan seyhan serhan sezen selen sercan seçkin sadettin selman selcen sevcan sebahattin suzan sabahattin selcan sermin sertan sezin saadettin seren seden sühan saygın sadun saruhan selmin seyran seyithan semin seran sevin salman seyfettin seymen sülün simden serin sadrettin savan seçgin selehattin sevgün seylan sorgun soykan suzin sühendan süzgün saltukhan saygun selihan selten selvin seven sezercan soydan

SEYHUN isminin Anlamı

SEYHUN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEYHUN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEYHUN + Anlam" veya "SEYHUN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEYHUN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEYHUN adını oluşturan S, E, Y, H, U, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 108:

S
E
Y
H
U
N
TOPLAM
22
6
28
10
25
17
108

SEYHUN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2179. şemnur, 2180. sennur, 2181. seyhun, 2182. süheyla, 2183. altemur, ... Toplam 18 ismin aritmetik toplamı 108 (Binde 7.28 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

özdemir nursen hümeyra kıvılcım şemnur sennur süheyla altemur abdüllatif eyüphan eyyüp gülperi kuddusi muhsine muratcan semanur zümral