SEVİL İsim Raporu:

SEVİL Adının Yaygınlığı

SEVİL Türkiye'de en çok kullanılan 315. isim (... 313. muharrem, 314. nilay, 315. sevil, 316. lale, 317. erdinç, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,280 kişiden birinin adı SEVİL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.78.

SEVİL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:48 itibariyle yaklaşık 70,338 kişinin isminin SEVİL olduğu ve SEVİL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 927 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEVİL adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 SEVİL yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SEVİL sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

SEVİL Türkiye'nin en yaygın 315. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 315. ad ise Fernando ismi. SEVİL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 313. Ricardo 314. Brett 315. Fernando 316. Malcolm 317. Shawn isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEVİL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEVİL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEVİL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEVİL İsminin Yazılışı:

.......-...-..

Denizcilik Alfabesinde SEVİL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEVİL İsminin Barkod Yazılışı:

SEVİL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEVİL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEVİL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sevilay

SON HARFLERİ SEVİL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (evil) göre sevil ile Uyumlu İsimler :

nevil

Son 3 harfine (vil) göre sevil ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (il) göre sevil ile Uyumlu İsimler :

ismail halil kamil serpil cemil seçil adil nail idil nil beril şamil mikail celil cebrail nebil erbil asil erdil israfil habil özbil nezail akil efil erdebil göknil

BAŞ HARFLERİ SEVİL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sevi) göre SEVİL ile Uyumlu İsimler :

sevim sevinç sevilay sevin sevi sevindik sevinde

İlk 3 harfine (sev) göre SEVİL ile Uyumlu İsimler :

sevgi sevda seval sevcan sevtap sevgül sevde sever sevgiye sevgün sevdiye seven sevginur

İlk 2 harfine (se) göre SEVİL ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sezgin seyhan sezai sefa serhan sedef sezen selen sertaç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha seyit sebahattin sena selcan seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur seran serda seyrani seray sernur seyfettin seymen serin sezi sebat sebile seçgin sedanur selase

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEVİL İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'il' ile Biten İsimler :

serpil seçil

's' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

sibel songül seval serdal sevgül sonel sürel soysal sergül sidal süheyl

SEVİL isminin Anlamı

SEVİL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEVİL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEVİL + Anlam" veya "SEVİL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEVİL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEVİL adını oluşturan S, E, V, İ, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 82:

S
E
V
İ
L
TOPLAM
22
6
27
12
15
82

SEVİL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1494. ömrü, 1495. pakize, 1496. sevil, 1497. selvi, 1498. varol, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 82 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hikmet koray teoman asuman bayzar sıtkı davut evrim gülçin kayıhan dolakay rıdvan ömrü pakize selvi varol vermi ülker ömür özgü şevki aysuda benson birsu erdener feyzi gümrah hızır mücella nevrah okyar sever sonat ilkşan zişan