SEÇKİN İsim Raporu:

SEÇKİN Adının Yaygınlığı

SEÇKİN Türkiye'de en çok kullanılan 509. isim (... 507. tarkan, 508. ulaş, 509. seçkin, 510. lütfiye, 511. mithat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,454 kişiden birinin adı SEÇKİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.41.

SEÇKİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:27 itibariyle yaklaşık 36,944 kişinin isminin SEÇKİN olduğu ve SEÇKİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 487 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEÇKİN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 SEÇKİN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SEÇKİN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

SEÇKİN Türkiye'nin en yaygın 509. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 509. ad ise Rex ismi. SEÇKİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 507. Guillermo 508. Phyllis 509. Rex 510. Krishna 511. Preston isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEÇKİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEÇKİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEÇKİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEÇKİN İsminin Yazılışı:

....-.-.-.-..-.

Denizcilik Alfabesinde SEÇKİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEÇKİN İsminin Barkod Yazılışı:

SEÇKİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEÇKİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEÇKİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEÇKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (eçkin) göre seçkin ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (çkin) göre seçkin ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kin) göre seçkin ile Uyumlu İsimler :

aytekin tekin gültekin ekin yetkin erkin ilkin ertekin öztekin alptekin berkin cantekin keskin

Son 2 harfine (in) göre seçkin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin berrin muhsin bahattin nevin belgin fahrettin ergin zerrin necmettin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin gıyasettin helin narin ramin semin sevin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin

BAŞ HARFLERİ SEÇKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (seçki) göre SEÇKİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (seçk) göre SEÇKİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (seç) göre SEÇKİN ile Uyumlu İsimler :

seçil seçgin

İlk 2 harfine (se) göre SEÇKİN ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen selen sertaç sevinç servet selami sercan sezer selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi sebat sebile sedanur selase selay selehattin selvinaz serbülent sertap setenay sevgiye sevgün

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEÇKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

selin selahattin sezgin sebahattin sermin sezin selmin semin sevin seyfettin serin seçgin selehattin selvin

's' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

serkan sinan süleyman sultan seyhan serhan sezen selen sercan sadettin selman selcen sevcan suzan sabahattin selcan sertan saadettin seren seden sühan saygın sadun saruhan seyran seyithan seran salman seymen sülün simden sadrettin savan sevgün seyhun seylan sorgun soykan suzin sühendan süzgün saltukhan saygun selihan selten seven sezercan soydan

SEÇKİN isminin Anlamı

SEÇKİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEÇKİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEÇKİN + Anlam" veya "SEÇKİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEÇKİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEÇKİN adını oluşturan S, E, Ç, K, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 75:

S
E
Ç
K
İ
N
TOPLAM
22
6
4
14
12
17
75

SEÇKİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1220. dündar, 1221. süer, 1222. seçkin, 1223. erkman, 1224. gülhal, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 75 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuri metin aybars filiz ayşen bihter reşat cengiz dündar süer erkman gülhal nazmi nasuh sevgi nimet nüşabe ofelya şerife seyfi tugan tunga özer uzcan şadiye şenay bediray eyşan kerime sencer fulden özdem özenç şekip