ENGİN İsim Raporu:

ENGİN Adının Yaygınlığı

ENGİN Türkiye'de en çok kullanılan 62. isim (... 60. sibel, 61. volkan, 62. engin, 63. barış, 64. çiğdem, ...). Ülkemizde yaklaşık her 387 kişiden birinin adı ENGİN ve ismin yaygınlık oranı binde 2.58.

ENGİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:10 itibariyle yaklaşık 232,480 kişinin isminin ENGİN olduğu ve ENGİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3067 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ENGİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ENGİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ENGİN Türkiye'nin en yaygın 62. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 62. ad ise Jean ismi. ENGİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 60. Frederick 61. Raymond 62. Jean 63. Jonathan 64. Keith isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ENGİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ENGİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ENGİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ENGİN İsminin Yazılışı:

.-.--...-.

Denizcilik Alfabesinde ENGİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ENGİN İsminin Barkod Yazılışı:

ENGİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ENGİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ENGİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

rengin

SON HARFLERİ ENGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ngin) göre engin ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (gin) göre engin ile Uyumlu İsimler :

sezgin belgin ergin bilgin kültegin seçgin birgin ezgin göktigin

Son 2 harfine (in) göre engin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin fahrettin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin nurçin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin

BAŞ HARFLERİ ENGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (engi) göre ENGİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (eng) göre ENGİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (en) göre ENGİN ile Uyumlu İsimler :

ender enis enver enes enise enbiya ensar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ENGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'en' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

'e' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

erkan emin erhan ercan ersin esin eren erdoğan ertan elvan evren ersan ergin ekin erman esen ergün elçin ergun egemen erden erkin ersen evin efsun erhun erşan efekan emrehan erduran ertekin erkman emirhan ercin emrahan elen elvin emrecan erguvan erşen eşkan eran erkmen efgan elsun ercihan erdan erencan erizan ersun esmahan evşen eymen eyüphan eyşan ezgin

ENGİN isminin Anlamı

ENGİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ENGİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ENGİN + Anlam" veya "ENGİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ENGİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ENGİN adını oluşturan E, N, G, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

E
N
G
İ
N
TOPLAM
6
17
8
12
17
60

ENGİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 612. afşin, 613. demir, 614. engin, 615. ataman, 616. erol, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna