GÜLDE İsim Raporu:

GÜLDE Adının Yaygınlığı

GÜLDE Türkiye'de en çok kullanılan 1631. isim (... 1629. füzay, 1630. ganime, 1631. gülde, 1632. gülderen, 1633. gülendam, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÜLDE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÜLDE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:47 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin GÜLDE olduğu ve GÜLDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜLDE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜLDE yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜLDE Türkiye'nin en yaygın 1631. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1631. ad ise Moises ismi. GÜLDE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1629. Giovanni 1630. Cherie 1631. Moises 1632. Donn 1633. Demetrios isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜLDE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜLDE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜLDE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜLDE İsminin Yazılışı:

--...-.-..-...

Denizcilik Alfabesinde GÜLDE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜLDE İsminin Barkod Yazılışı:

GÜLDE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜLDE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜLDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

gülden gülderen

SON HARFLERİ GÜLDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ülde) göre gülde ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lde) göre gülde ile Uyumlu İsimler :

belde

Son 2 harfine (de) göre gülde ile Uyumlu İsimler :

gözde hande feride halide zübeyde güzide hamide asude jülide müjde cahide nahide zahide nadide sevde azade gülzade ahude hüdeyde raşide vahide sacide bade cavide kaside maide mesude müfide naide nüvide orkide reşide rüveyde saide sevinde özde

BAŞ HARFLERİ GÜLDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (güld) göre GÜLDE ile Uyumlu İsimler :

gülden güldal gülderen güldane

İlk 3 harfine (gül) göre GÜLDE ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülsen gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülver gülümser gülözgür gülbanu gülün

İlk 2 harfine () göre GÜLDE ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLDE İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'de' ile Biten İsimler :

güzide gülzade

'g' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

gamze gözde gökçe gaye gokce gülnare gülce ganime gülfe güldane gülfiye göze

GÜLDE isminin Anlamı

GÜLDE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜLDE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜLDE + Anlam" veya "GÜLDE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜLDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLDE adını oluşturan G, Ü, L, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

G
Ü
L
D
E
TOPLAM
8
26
15
5
6
60

GÜLDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 628. gamze, 629. ganime, 630. gülde, 631. halime, 632. halis, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna