NASİBE İsim Raporu:

NASİBE Adının Yaygınlığı

NASİBE Türkiye'de en çok kullanılan 1756. isim (... 1754. nafız, 1755. naser, 1756. nasibe, 1757. nasıh, 1758. nazar, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NASİBE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NASİBE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 09:02 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin NASİBE olduğu ve NASİBE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NASİBE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NASİBE yaşadığını tahmin ediyoruz.

NASİBE Türkiye'nin en yaygın 1756. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1756. ad ise Tod ismi. NASİBE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1754. Seung 1755. Tin 1756. Tod 1757. Manohar 1758. Justine isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NASİBE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NASİBE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NASİBE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NASİBE İsminin Yazılışı:

-..-.....-....

Denizcilik Alfabesinde NASİBE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NASİBE İsminin Barkod Yazılışı:

NASİBE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NASİBE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NASİBE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NASİBE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (asibe) göre nasibe ile Uyumlu İsimler :

hasibe

Son 4 harfine (sibe) göre nasibe ile Uyumlu İsimler :

nesibe

Son 3 harfine (ibe) göre nasibe ile Uyumlu İsimler :

habibe mevhibe necibe cazibe muhibe nebibe tayyibe

Son 2 harfine (be) göre nasibe ile Uyumlu İsimler :

pembe kurtcebe nüşabe

BAŞ HARFLERİ NASİBE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nasib) göre NASİBE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nasi) göre NASİBE ile Uyumlu İsimler :

nasif

İlk 3 harfine (nas) göre NASİBE ile Uyumlu İsimler :

nasuh naser nasıh

İlk 2 harfine (na) göre NASİBE ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nadiye nafiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile nafız nazar nadircan nafı nahi naide natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NASİBE İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'be' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

neşe naciye nazmiye nuriye nezihe nazife nefise nesibe nahide nadire naime nadiye nafiye nazire naziye necibe nevriye nedime nadide naile nadile nerime nezire nüşabe naide nazime nebibe nedviye nüvide

NASİBE isminin Anlamı

NASİBE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NASİBE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NASİBE + Anlam" veya "NASİBE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NASİBE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NASİBE adını oluşturan N, A, S, İ, B, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

N
A
S
İ
B
E
TOPLAM
17
1
22
12
2
6
60

NASİBE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 635. meliha, 636. meram, 637. nasibe, 638. okhan, 639. onat, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna