NADİR İsim Raporu:

NADİR Adının Yaygınlığı

NADİR Türkiye'de en çok kullanılan 472. isim (... 470. abdülkadir, 471. berk, 472. nadir, 473. alparslan, 474. armağan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı NADİR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

NADİR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:41 itibariyle yaklaşık 39,678 kişinin isminin NADİR olduğu ve NADİR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NADİR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 17.09 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 5,920 NADİR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NADİR sayısı her yıl 45 kişi artıyor.

NADİR Türkiye'nin en yaygın 472. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 472. ad ise Stacy ismi. NADİR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 470. Stacey 471. Suresh 472. Stacy 473. Brad 474. Emmanuel isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NADİR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NADİR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NADİR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NADİR İsminin Yazılışı:

-..--.....-.

Denizcilik Alfabesinde NADİR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NADİR İsminin Barkod Yazılışı:

NADİR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NADİR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NADİR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nadire nadircan

SON HARFLERİ NADİR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (adir) göre nadir ile Uyumlu İsimler :

kadir abdülkadir

Son 3 harfine (dir) göre nadir ile Uyumlu İsimler :

bedir

Son 2 harfine (ir) göre nadir ile Uyumlu İsimler :

bekir tahir şakir cihangir emir mahir özdemir üzeyir demir beşir cevahir zübeyir ebubekir cabir nehir yasir aydemir fahir candemir güvenir macir zahir belamir dengir nezir münir semir

BAŞ HARFLERİ NADİR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nadi) göre NADİR ile Uyumlu İsimler :

nadire nadiye nadide nadile nadircan

İlk 3 harfine (nad) göre NADİR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (na) göre NADİR ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nafi nafiz naime nasuh nafiye nami narin nazik nazire naziye naile nazır nafız naser nasibe nasıh nazar nafı nahi naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NADİR İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'ir' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

nur nilüfer nigar nehir nurer nazır naser nazar nurper nezir nefer nurfer

NADİR isminin Anlamı

NADİR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NADİR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NADİR + Anlam" veya "NADİR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NADİR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NADİR adını oluşturan N, A, D, İ, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 56:

N
A
D
İ
R
TOPLAM
17
1
5
12
21
56

NADİR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 465. sahra, 466. sidal, 467. nadir, 468. arman, 469. aslan, ... Toplam 26 ismin aritmetik toplamı 56 (Binde 10.52 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

arman aslan hatice barçın beril birdal eray erbil ezel seden ikbali galip müge nedim macit medaim nadile recep alihan bahrem behram belçin bircan hazal mahya