NAZİME İsim Raporu:

NAZİME Adının Yaygınlığı

NAZİME Türkiye'de en çok kullanılan 2272. isim (... 2270. natali, 2271. nayıf, 2272. nazime, 2273. nebibe, 2274. şeküre, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NAZİME ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NAZİME adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:22 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin NAZİME olduğu ve NAZİME isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAZİME isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NAZİME yaşadığını tahmin ediyoruz.

NAZİME Türkiye'nin en yaygın 2272. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2272. ad ise Bin ismi. NAZİME adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2270. Fong 2271. Brice 2272. Bin 2273. Thien 2274. Winslow isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAZİME isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAZİME İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAZİME İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAZİME İsminin Yazılışı:

-..---....--.

Denizcilik Alfabesinde NAZİME İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAZİME İsminin Barkod Yazılışı:

NAZİME ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAZİME adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAZİME KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAZİME İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (azime) göre nazime ile Uyumlu İsimler :

azime

Son 4 harfine (zime) göre nazime ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ime) göre nazime ile Uyumlu İsimler :

halime rahime fadime saime naime rasime nedime besime ganime müslime nerime salime alime fehime hatime kerime selime

Son 2 harfine (me) göre nazime ile Uyumlu İsimler :

esme

BAŞ HARFLERİ NAZİME İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nazim) göre NAZİME ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nazi) göre NAZİME ile Uyumlu İsimler :

nazif nazife nazik nazire naziye

İlk 3 harfine (naz) göre NAZİME ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nazım nazmiye nazmi naz nazır nazar

İlk 2 harfine (na) göre NAZİME ile Uyumlu İsimler :

nalan naci namık naciye nadir nail naim nagihan nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nadide naile nadile nafız naser nasibe nasıh nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAZİME İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'me' ile Biten İsimler :

naime

'n' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

neşe naciye nazmiye nuriye nezihe nazife nefise nesibe nahide nadire nadiye nafiye nazire naziye necibe nevriye nedime nadide naile nadile nasibe nerime nezire nüşabe naide nebibe nedviye nüvide

NAZİME isminin Anlamı

NAZİME Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAZİME isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAZİME + Anlam" veya "NAZİME isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAZİME ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAZİME adını oluşturan N, A, Z, İ, M, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 81:

N
A
Z
İ
M
E
TOPLAM
17
1
29
12
16
6
81

NAZİME ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1478. mefaret, 1479. durdu, 1480. nazime, 1481. ruhat, 1482. hikmet, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 81 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oğuz serkan ferzan ayşin burçin candemir nuran fevzi raşit kahraman keziban korhan kutan lokman ümran onur mehser müjgan noyan rengin ülkü ünsal zühal utkan ceylin dilruba jasmin mefaret durdu ruhat