NECİBE İsim Raporu:

NECİBE Adının Yaygınlığı

NECİBE Türkiye'de en çok kullanılan 1307. isim (... 1305. naziye, 1306. nebi, 1307. necibe, 1308. nevriye, 1309. nilgül, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı NECİBE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

NECİBE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 09:09 itibariyle yaklaşık 6,306 kişinin isminin NECİBE olduğu ve NECİBE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NECİBE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NECİBE yaşadığını tahmin ediyoruz.

NECİBE Türkiye'nin en yaygın 1307. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1307. ad ise Traci ismi. NECİBE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1305. Tien 1306. Burke 1307. Traci 1308. Walid 1309. Vinay isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NECİBE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NECİBE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NECİBE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NECİBE İsminin Yazılışı:

-..-.-...-....

Denizcilik Alfabesinde NECİBE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NECİBE İsminin Barkod Yazılışı:

NECİBE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NECİBE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NECİBE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NECİBE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ecibe) göre necibe ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (cibe) göre necibe ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ibe) göre necibe ile Uyumlu İsimler :

habibe nesibe hasibe mevhibe cazibe nasibe muhibe nebibe tayyibe

Son 2 harfine (be) göre necibe ile Uyumlu İsimler :

pembe kurtcebe nüşabe

BAŞ HARFLERİ NECİBE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (necib) göre NECİBE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (neci) göre NECİBE ile Uyumlu İsimler :

necip

İlk 3 harfine (nec) göre NECİBE ile Uyumlu İsimler :

necdet necati necmettin necmi necla necat

İlk 2 harfine (ne) göre NECİBE ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe nedim nejat nevin nezih nergis nermin nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi nedret nehir nezahat nezaket nebi nevriye nedime nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NECİBE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'be' ile Biten İsimler :

nesibe nebibe

'n' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

neşe naciye nazmiye nuriye nezihe nazife nefise nahide nadire naime nadiye nafiye nazire naziye nevriye nedime nadide naile nadile nasibe nerime nezire nüşabe naide nazime nedviye nüvide

NECİBE isminin Anlamı

NECİBE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NECİBE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NECİBE + Anlam" veya "NECİBE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NECİBE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NECİBE adını oluşturan N, E, C, İ, B, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 46:

N
E
C
İ
B
E
TOPLAM
17
6
3
12
2
6
46

NECİBE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 214. naim, 215. nami, 216. necibe, 217. olgaç, 218. sebla, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 46 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bedri şafak bahri çağrı ecmel refi liana sedef naim nami olgaç sebla sena iclal şen amber asen bedir çağkan dilge harbi nadide saide