NAZİRE İsim Raporu:

NAZİRE Adının Yaygınlığı

NAZİRE Türkiye'de en çok kullanılan 1304. isim (... 1302. narin, 1303. nazik, 1304. nazire, 1305. naziye, 1306. nebi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı NAZİRE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

NAZİRE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:13 itibariyle yaklaşık 6,317 kişinin isminin NAZİRE olduğu ve NAZİRE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAZİRE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NAZİRE yaşadığını tahmin ediyoruz.

NAZİRE Türkiye'nin en yaygın 1304. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1304. ad ise Ezra ismi. NAZİRE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1302. Yung 1303. Chin 1304. Ezra 1305. Tien 1306. Burke isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAZİRE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAZİRE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAZİRE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAZİRE İsminin Yazılışı:

-..---.....-..

Denizcilik Alfabesinde NAZİRE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAZİRE İsminin Barkod Yazılışı:

NAZİRE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAZİRE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAZİRE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAZİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (azire) göre nazire ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (zire) göre nazire ile Uyumlu İsimler :

nezire

Son 3 harfine (ire) göre nazire ile Uyumlu İsimler :

münire nadire emire sabire kebire safire semire

Son 2 harfine (re) göre nazire ile Uyumlu İsimler :

emre cemre mehpare gülnare cantüre hare mahmure mensure zennure zühre şerare filare mefkure şeküre

BAŞ HARFLERİ NAZİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nazir) göre NAZİRE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nazi) göre NAZİRE ile Uyumlu İsimler :

nazif nazife nazik naziye nazime

İlk 3 harfine (naz) göre NAZİRE ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nazım nazmiye nazmi naz nazır nazar

İlk 2 harfine (na) göre NAZİRE ile Uyumlu İsimler :

nalan naci namık naciye nadir nail naim nagihan nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nadide naile nadile nafız naser nasibe nasıh nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAZİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 're' ile Biten İsimler :

nadire

'n' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

neşe naciye nazmiye nuriye nezihe nazife nefise nesibe nahide naime nadiye nafiye naziye necibe nevriye nedime nadide naile nadile nasibe nerime nezire nüşabe naide nazime nebibe nedviye nüvide

NAZİRE isminin Anlamı

NAZİRE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAZİRE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAZİRE + Anlam" veya "NAZİRE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAZİRE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAZİRE adını oluşturan N, A, Z, İ, R, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 86:

N
A
Z
İ
R
E
TOPLAM
17
1
29
12
21
6
86

NAZİRE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1635. reşit, 1636. hüdeyde, 1637. nazire, 1638. nergis, 1639. perran, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 86 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nurdan alperen begümhan bingür sırrı ferhun sonay güzide tahsin hidayet hülagü hüray selçuk reşit hüdeyde nergis perran peykan ramazan saniye sezin sunar taylan tugay ilksen zülal özlen şehnaz berivan buğrahan erizan gizlem gurbet göksen tuğhan şehper