NAZİK İsim Raporu:

NAZİK Adının Yaygınlığı

NAZİK Türkiye'de en çok kullanılan 1303. isim (... 1301. nami, 1302. narin, 1303. nazik, 1304. nazire, 1305. naziye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı NAZİK ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

NAZİK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:18 itibariyle yaklaşık 6,305 kişinin isminin NAZİK olduğu ve NAZİK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAZİK isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NAZİK yaşadığını tahmin ediyoruz.

NAZİK Türkiye'nin en yaygın 1303. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1303. ad ise Chin ismi. NAZİK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1301. Fuad 1302. Yung 1303. Chin 1304. Ezra 1305. Tien isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAZİK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAZİK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAZİK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAZİK İsminin Yazılışı:

-..---....-.-

Denizcilik Alfabesinde NAZİK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAZİK İsminin Barkod Yazılışı:

NAZİK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAZİK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAZİK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAZİK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (azik) göre nazik ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zik) göre nazik ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ik) göre nazik ile Uyumlu İsimler :

tevfik faik refik şefik melik çelik malik müşfik sevindik vefik

BAŞ HARFLERİ NAZİK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nazi) göre NAZİK ile Uyumlu İsimler :

nazif nazife nazire naziye nazime

İlk 3 harfine (naz) göre NAZİK ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nazım nazmiye nazmi naz nazır nazar

İlk 2 harfine (na) göre NAZİK ile Uyumlu İsimler :

nalan naci namık naciye nadir nail naim nagihan nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nadide naile nadile nafız naser nasibe nasıh nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAZİK İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'ik' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

namık nilberk

NAZİK isminin Anlamı

NAZİK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAZİK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAZİK + Anlam" veya "NAZİK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAZİK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAZİK adını oluşturan N, A, Z, İ, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

N
A
Z
İ
K
TOPLAM
17
1
29
12
14
73

NAZİK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1160. mualla, 1161. mübin, 1162. nazik, 1163. nilay, 1164. okşan, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma