BELAMİR İsim Raporu:

BELAMİR Adının Yaygınlığı

BELAMİR Türkiye'de en çok kullanılan 1985. isim (... 1983. behlül, 1984. behram, 1985. belamir, 1986. belçin, 1987. belde, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BELAMİR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BELAMİR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 21:18 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin BELAMİR olduğu ve BELAMİR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BELAMİR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BELAMİR yaşadığını tahmin ediyoruz.

BELAMİR Türkiye'nin en yaygın 1985. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1985. ad ise Lucian ismi. BELAMİR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1983. Gaston 1984. Helmut 1985. Lucian 1986. Anibal 1987. Song isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BELAMİR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BELAMİR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BELAMİR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BELAMİR İsminin Yazılışı:

-.....-...---...-.

Denizcilik Alfabesinde BELAMİR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BELAMİR İsminin Barkod Yazılışı:

BELAMİR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BELAMİR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BELAMİR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BELAMİR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (elamir) göre belamir ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (lamir) göre belamir ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (amir) göre belamir ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (mir) göre belamir ile Uyumlu İsimler :

emir özdemir demir aydemir candemir semir

Son 2 harfine (ir) göre belamir ile Uyumlu İsimler :

kadir bekir tahir şakir cihangir abdülkadir nadir mahir üzeyir beşir cevahir zübeyir bedir ebubekir cabir nehir yasir fahir güvenir macir zahir dengir nezir münir

BAŞ HARFLERİ BELAMİR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (belami) göre BELAMİR ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (belam) göre BELAMİR ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (bela) göre BELAMİR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bel) göre BELAMİR ile Uyumlu İsimler :

belgin belkıs belma beliğ belçin belde

İlk 2 harfine (be) göre BELAMİR ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin beyhan berk berkan bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BELAMİR İLE UYUMLU İSİMLER:

'bel' ile başlayıp 'mir' ile Biten İsimler :

'be' ile başlayıp 'ir' ile Biten İsimler :

bekir beşir bedir

'b' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

bahar bahadır binnur bihter babür başar batur bayer billur bayzar bernar bilbaşar bingür bayındır bahtiyar bavver bener berker birnur

BELAMİR isminin Anlamı

BELAMİR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BELAMİR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BELAMİR + Anlam" veya "BELAMİR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BELAMİR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BELAMİR adını oluşturan B, E, L, A, M, İ, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

B
E
L
A
M
İ
R
TOPLAM
2
6
15
1
16
12
21
73

BELAMİR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1172. özben, 1173. şener, 1174. belamir, 1175. büşra, 1176. esmahan, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma