BERİA İsim Raporu:

BERİA Adının Yaygınlığı

BERİA Türkiye'de en çok kullanılan 1994. isim (... 1992. benian, 1993. benson, 1994. beria, 1995. erda, 1996. berker, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BERİA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BERİA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:44 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin BERİA olduğu ve BERİA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BERİA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 BERİA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BERİA sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

BERİA Türkiye'nin en yaygın 1994. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1994. ad ise Mei ismi. BERİA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1992. Hasmukh 1993. Rollin 1994. Mei 1995. Man 1996. Britt isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BERİA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BERİA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BERİA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BERİA İsminin Yazılışı:

-.....-....-

Denizcilik Alfabesinde BERİA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BERİA İsminin Barkod Yazılışı:

BERİA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BERİA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BERİA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BERİA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eria) göre beria ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ria) göre beria ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ia) göre beria ile Uyumlu İsimler :

rabia lamia bedia vedia refia rebia

BAŞ HARFLERİ BERİA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (beri) göre BERİA ile Uyumlu İsimler :

beril berin berivan

İlk 3 harfine (ber) göre BERİA ile Uyumlu İsimler :

berna berrin berk berkan berrak berkant berat berhan berfu berkay bertan berkhan beray berceste berçin berksoy berkten bernar berta bertuğ berker berki berkin bermal berke

İlk 2 harfine (be) göre BERİA ile Uyumlu İsimler :

bekir betül begüm belgin beyhan belkıs bengü bengi beyza benan bedrettin behçet behiye belma bedri bektaş besim beste beşir bedir behzat bedriye behice bengül beyazıt behiç bedii beliğ bedia begümhan behnan benal benek besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson betigül beytullah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BERİA İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ia' ile Biten İsimler :

bedia

'b' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

berna bora buğra büşra beyza baha belma berta bala buhara

BERİA isminin Anlamı

BERİA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BERİA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BERİA + Anlam" veya "BERİA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BERİA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BERİA adını oluşturan B, E, R, İ, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 42:

B
E
R
İ
A
TOPLAM
2
6
21
12
1
42

BERİA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 137. akil, 138. ant, 139. beria, 140. çağın, 141. erdağ, ... Toplam 20 ismin aritmetik toplamı 42 (Binde 8.09 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

azade bora çağhan delal emek kağan necla olga baran safi akil ant çağın erdağ fidan imge kadem tan rebia