BELGİN İsim Raporu:

BELGİN Adının Yaygınlığı

BELGİN Türkiye'de en çok kullanılan 423. isim (... 421. alpay, 422. göksel, 423. belgin, 424. enver, 425. cemile, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,963 kişiden birinin adı BELGİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.51.

BELGİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 23:15 itibariyle yaklaşık 46,044 kişinin isminin BELGİN olduğu ve BELGİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 606 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BELGİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BELGİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

BELGİN Türkiye'nin en yaygın 423. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 423. ad ise Gloria ismi. BELGİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 421. Ramesh 422. Spencer 423. Gloria 424. Hector 425. Ernesto isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BELGİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BELGİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BELGİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BELGİN İsminin Yazılışı:

-.....-..--...-.

Denizcilik Alfabesinde BELGİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BELGİN İsminin Barkod Yazılışı:

BELGİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BELGİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BELGİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BELGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (elgin) göre belgin ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lgin) göre belgin ile Uyumlu İsimler :

bilgin

Son 3 harfine (gin) göre belgin ile Uyumlu İsimler :

engin sezgin ergin rengin kültegin seçgin birgin ezgin göktigin

Son 2 harfine (in) göre belgin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin fahrettin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin nurçin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin

BAŞ HARFLERİ BELGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (belgi) göre BELGİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (belg) göre BELGİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bel) göre BELGİN ile Uyumlu İsimler :

belkıs belma beliğ belamir belçin belde

İlk 2 harfine (be) göre BELGİN ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin beyhan berk berkan bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BELGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

berrin bedrettin berçin berin belçin berkin

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burçin burhan bahattin bilgehan birsen beyhan baran bilgin berkan batuhan bünyamin benan berhan bilgen bertan birkan balkan berkhan burhanettin barkın baycan bircan boran buğrahan bigen bahadırhan barçın barın bayhan başaran begümhan behnan berkten bilhan birtan bünyan bağcan benian benson berivan birgin botan bulutcan borahan buğrakan

BELGİN isminin Anlamı

BELGİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BELGİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BELGİN + Anlam" veya "BELGİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BELGİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BELGİN adını oluşturan B, E, L, G, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

B
E
L
G
İ
N
TOPLAM
2
6
15
8
12
17
60

BELGİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 617. aygen, 618. ışıl, 619. belgin, 620. beste, 621. bilgen, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna