EMSAL İsim Raporu:

EMSAL Adının Yaygınlığı

EMSAL Türkiye'de en çok kullanılan 1411. isim (... 1409. simay, 1410. emirhan, 1411. emsal, 1412. ercin, 1413. erdağ, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı EMSAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

EMSAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 14:54 itibariyle yaklaşık 6,317 kişinin isminin EMSAL olduğu ve EMSAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EMSAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda EMSAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

EMSAL Türkiye'nin en yaygın 1411. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1411. ad ise Simone ismi. EMSAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1409. Abel 1410. Raman 1411. Simone 1412. Sylvester 1413. Yale isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EMSAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EMSAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EMSAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EMSAL İsminin Yazılışı:

.--....-.-..

Denizcilik Alfabesinde EMSAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EMSAL İsminin Barkod Yazılışı:

EMSAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EMSAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EMSAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ EMSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (msal) göre emsal ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (sal) göre emsal ile Uyumlu İsimler :

ünsal köksal göksal eksal gürsal kutsal ersal faysal soysal

Son 2 harfine (al) göre emsal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval vural zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal heval zülal eftal erkal yenal benal cevval delal günhal gülhal nural nurkal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ EMSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (emsa) göre EMSAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ems) göre EMSAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (em) göre EMSAL ile Uyumlu İsimler :

emre emine emin emel emrah emir emrullah emek emirali emrehan emirhan emrahan emay emire emrecan emrem emür

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EMSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'em' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

'e' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

erdal erol emel ertuğrul esengül ersel ezel erbil erdil eftal erkal eylül ecmel edagül eksal ergül ersal efil erdebil erel eflal

EMSAL isminin Anlamı

EMSAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EMSAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EMSAL + Anlam" veya "EMSAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EMSAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EMSAL adını oluşturan E, M, S, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

E
M
S
A
L
TOPLAM
6
16
22
1
15
60

EMSAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 652. civan, 653. doğhan, 654. emsal, 655. gediz, 656. kaside, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan gediz kaside lerna