ERDAL İsim Raporu:

ERDAL Adının Yaygınlığı

ERDAL Türkiye'de en çok kullanılan 65. isim (... 63. barış, 64. çiğdem, 65. erdal, 66. seda, 67. ayşegül, ...). Ülkemizde yaklaşık her 387 kişiden birinin adı ERDAL ve ismin yaygınlık oranı binde 2.58.

ERDAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:42 itibariyle yaklaşık 232,658 kişinin isminin ERDAL olduğu ve ERDAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3067 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ERDAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ERDAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

ERDAL Türkiye'nin en yaygın 65. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 65. ad ise Karen ismi. ERDAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 63. Jonathan 64. Keith 65. Karen 66. Walter 67. Jennifer isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ERDAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ERDAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ERDAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ERDAL İsminin Yazılışı:

..-.-...-.-..

Denizcilik Alfabesinde ERDAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ERDAL İsminin Barkod Yazılışı:

ERDAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ERDAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ERDAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

serdal

SON HARFLERİ ERDAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rdal) göre erdal ile Uyumlu İsimler :

birdal yurdal

Son 3 harfine (dal) göre erdal ile Uyumlu İsimler :

güldal sidal itidal nidal

Son 2 harfine (al) göre erdal ile Uyumlu İsimler :

kemal hilal cemal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval ünsal vural köksal zühal iclal feryal gülnihal hazal oryal koral zelal ikbal önal göksal heval zülal eftal emsal erkal yenal benal cevval delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nural nurkal soysal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal özal eflal oral zeynal zümral

BAŞ HARFLERİ ERDAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (erda) göre ERDAL ile Uyumlu İsimler :

erdağ erda erdan

İlk 3 harfine (erd) göre ERDAL ile Uyumlu İsimler :

erdem erdoğan erdinç erden erdil erduran erdeniz erdi erdim erdebil erdener

İlk 2 harfine (er) göre ERDAL ile Uyumlu İsimler :

erkan erol erhan ercan ersin eren ertuğrul ertan eray ersan ercüment ergin erkut erman ergün ergun ersoy erinç ersel erem erkin ersen ertunç erbil erhun ertuğ ertürk erşan eralp ertekin erkman ercin erkal erberk erbuğ erguvan ergül ersem ertunga erşen eran ersal erciyes erpulat ergüler erkmen erbay ercihan erel erencan ergem ergünay erim erizan eriş ersun

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERDAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'er' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

erkal ersal

'e' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

erol emel ertuğrul esengül ersel ezel erbil erdil eftal emsal eylül ecmel edagül eksal ergül efil erdebil erel eflal

ERDAL isminin Anlamı

ERDAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ERDAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ERDAL + Anlam" veya "ERDAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ERDAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERDAL adını oluşturan E, R, D, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 48:

E
R
D
A
L
TOPLAM
6
21
5
1
15
48

ERDAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 250. caner, 251. ercan, 252. erdal, 253. sabiha, 254. aybala, ... Toplam 11 ismin aritmetik toplamı 48 (Binde 4.45 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

alkan asu başar caner ercan sabiha aybala dalım erel büke