ORAL İsim Raporu:

ORAL Adının Yaygınlığı

ORAL Türkiye'de en çok kullanılan 2308. isim (... 2306. onay, 2307. serbay, 2308. oral, 2309. orkide, 2310. ortaç, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ORAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ORAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:35 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin ORAL olduğu ve ORAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ORAL adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 11.39 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 3,949 ORAL yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ORAL sayısı her yıl 30 kişi artıyor.

ORAL Türkiye'nin en yaygın 2308. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2308. ad ise Thai ismi. ORAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2306. Mira 2307. Kip 2308. Thai 2309. Raleigh 2310. Sigmund isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ORAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ORAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ORAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ORAL İsminin Yazılışı:

---.-..-.-..

Denizcilik Alfabesinde ORAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ORAL İsminin Barkod Yazılışı:

ORAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ORAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ORAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

koral

SON HARFLERİ ORAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ral) göre oral ile Uyumlu İsimler :

meral vural nural zümral

Son 2 harfine (al) göre oral ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal nihal celal ünal bilal zuhal seval ünsal köksal zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal zelal ikbal önal güldal göksal heval zülal eftal emsal erkal yenal benal cevval delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nurkal soysal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal özal eflal sidal itidal yurdal zeynal nidal

BAŞ HARFLERİ ORAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ora) göre ORAL ile Uyumlu İsimler :

oray

İlk 2 harfine (or) göre ORAL ile Uyumlu İsimler :

orhan orçun orkun oryal orhun orbay orkan oruç orkide ortaç

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ORAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'o' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

oryal

ORAL isminin Anlamı

ORAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ORAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ORAL + Anlam" veya "ORAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ORAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ORAL adını oluşturan O, R, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

O
R
A
L
TOPLAM
18
21
1
15
55

ORAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 460. hayal, 461. leman, 462. oral, 463. sedar, 464. rehan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan emir ender erden erhan eser ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benian berki çimen erim hanım hayal leman sedar rehan sahra sidal