BATTAL İsim Raporu:

BATTAL Adının Yaygınlığı

BATTAL Türkiye'de en çok kullanılan 1978. isim (... 1976. bakiye, 1977. bala, 1978. battal, 1979. battalgazi, 1980. bavver, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BATTAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BATTAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 28-02-2024 16:18 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin BATTAL olduğu ve BATTAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BATTAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BATTAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

BATTAL Türkiye'nin en yaygın 1978. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1978. ad ise Abid ismi. BATTAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1976. Hernando 1977. Anant 1978. Abid 1979. Ivy 1980. Mansoor isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BATTAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BATTAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BATTAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BATTAL İsminin Yazılışı:

-....---.-.-..

Denizcilik Alfabesinde BATTAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BATTAL İsminin Barkod Yazılışı:

BATTAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BATTAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BATTAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

battalgazi

SON HARFLERİ BATTAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (attal) göre battal ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ttal) göre battal ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tal) göre battal ile Uyumlu İsimler :

eftal kartal

Son 2 harfine (al) göre battal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval ünsal vural köksal zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal göksal heval zülal emsal erkal yenal benal cevval delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nural nurkal soysal günal şevval şimal bermal neval hayal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ BATTAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (batta) göre BATTAL ile Uyumlu İsimler :

battalgazi

İlk 4 harfine (batt) göre BATTAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bat) göre BATTAL ile Uyumlu İsimler :

batuhan batur baturay batu

İlk 2 harfine (ba) göre BATTAL ile Uyumlu İsimler :

barış banu bahar başak bayram bahadır bahattin baki baran basri barbaros bahri baha bahriye baybars babür başar barlas balkan bayazıt bayer barkın baycan bahadırhan barçın barın bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala bavver başbuğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BATTAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ba' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

betül birol bilal birgül beril bengül birdal bingöl benal begül behlül bermal betigül birsel

BATTAL isminin Anlamı

BATTAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BATTAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BATTAL + Anlam" veya "BATTAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BATTAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BATTAL adını oluşturan B, A, T, T, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

B
A
T
T
A
L
TOPLAM
2
1
24
24
1
15
67

BATTAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 933. günal, 934. şimal, 935. battal, 936. devin, 937. ensar, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal