BANU İsim Raporu:

BANU Adının Yaygınlığı

BANU Türkiye'de en çok kullanılan 115. isim (... 113. emrah, 114. nihat, 115. banu, 116. doğan, 117. tuncay, ...). Ülkemizde yaklaşık her 614 kişiden birinin adı BANU ve ismin yaygınlık oranı binde 1.63.

BANU adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 11:06 itibariyle yaklaşık 146,655 kişinin isminin BANU olduğu ve BANU isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1937 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BANU adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 22.79 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 7,883 BANU yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BANU sayısı her yıl 60 kişi artıyor.

BANU Türkiye'nin en yaygın 115. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 115. ad ise Laura ismi. BANU adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 113. Roy 114. Norman 115. Laura 116. Harry 117. Victor isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BANU isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BANU İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BANU İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BANU İsminin Yazılışı:

-....--...-

Denizcilik Alfabesinde BANU İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BANU İsminin Barkod Yazılışı:

BANU ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BANU adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BANU KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

aybanu gülbanu

SON HARFLERİ BANU İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (anu) göre banu ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (nu) göre banu ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ BANU İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ban) göre BANU ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ba) göre BANU ile Uyumlu İsimler :

barış bahar başak bayram bahadır bahattin baki baran basri barbaros bahri batuhan baha bahriye baybars babür başar barlas balkan batur baturay bayazıt bayer barkın baycan bahadırhan barçın barın bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala battal battalgazi bavver başbuğ batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BANU İLE UYUMLU İSİMLER:

'b' ile başlayıp 'u' ile Biten İsimler :

burcu berfu bengisu birsu batu

BANU isminin Anlamı

BANU Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BANU isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BANU + Anlam" veya "BANU isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BANU ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BANU adını oluşturan B, A, N, U harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 45:

B
A
N
U
TOPLAM
2
1
17
25
45

BANU ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 184. ogan, 185. ayla, 186. banu, 187. benek, 188. bengi, ... Toplam 21 ismin aritmetik toplamı 45 (Binde 8.5 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ayla benek bengi bilal cuma esma ferah nail lamia eran sara sema aras çelebi gaffar habip bigen inal nebibe imam