BATU İsim Raporu:

BATU Adının Yaygınlığı

BATU Türkiye'de en çok kullanılan 2417. isim (... 2415. seliz, 2416. aydoğ, 2417. batu, 2418. ilkgül, 2419. imam, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BATU ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BATU adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-03-2024 03:28 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin BATU olduğu ve BATU isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BATU isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BATU yaşadığını tahmin ediyoruz.

BATU Türkiye'nin en yaygın 2417. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2417. ad ise Hermann ismi. BATU adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2415. Enoch 2416. Titus 2417. Hermann 2418. Mohsin 2419. Elijah isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BATU isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BATU İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BATU İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BATU İsminin Yazılışı:

-....--..-

Denizcilik Alfabesinde BATU İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BATU İsminin Barkod Yazılışı:

BATU ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BATU adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BATU KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

batuhan batur baturay

SON HARFLERİ BATU İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (atu) göre batu ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (tu) göre batu ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ BATU İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (bat) göre BATU ile Uyumlu İsimler :

batuhan batur baturay battal battalgazi

İlk 2 harfine (ba) göre BATU ile Uyumlu İsimler :

barış banu bahar başak bayram bahadır bahattin baki baran basri barbaros bahri baha bahriye baybars babür başar barlas balkan bayazıt bayer barkın baycan bahadırhan barçın barın bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala bavver başbuğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BATU İLE UYUMLU İSİMLER:

'b' ile başlayıp 'u' ile Biten İsimler :

burcu banu berfu bengisu birsu

BATU isminin Anlamı

BATU Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BATU isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BATU + Anlam" veya "BATU isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BATU ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BATU adını oluşturan B, A, T, U harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

B
A
T
U
TOPLAM
2
1
24
25
52

BATU ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 378. nejla, 379. nuh, 380. batu, 381. kadir, 382. afşar, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın aydan dilek azem babür barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ ipek asya mete nebil neşe celali tuba azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh