BAKİYE İsim Raporu:

BAKİYE Adının Yaygınlığı

BAKİYE Türkiye'de en çok kullanılan 1976. isim (... 1974. bahrem, 1975. bahtiyar, 1976. bakiye, 1977. bala, 1978. battal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BAKİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BAKİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:52 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin BAKİYE olduğu ve BAKİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BAKİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BAKİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

BAKİYE Türkiye'nin en yaygın 1976. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1976. ad ise Hernando ismi. BAKİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1974. Gabor 1975. Avinash 1976. Hernando 1977. Anant 1978. Abid isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BAKİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BAKİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BAKİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BAKİYE İsminin Yazılışı:

-....--.-..-.--.

Denizcilik Alfabesinde BAKİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BAKİYE İsminin Barkod Yazılışı:

BAKİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BAKİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BAKİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BAKİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (akiye) göre bakiye ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (kiye) göre bakiye ile Uyumlu İsimler :

zekiye rukiye mülkiye şevkiye

Son 3 harfine (iye) göre bakiye ile Uyumlu İsimler :

kadriye naciye hayriye lütfiye safiye nazmiye nuriye fikriye remziye saniye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye hediye sadiye bedriye resmiye zülfiye raziye şaziye duriye methiye nadiye nafiye naziye nevriye refiye bilgiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye cevriye düriye fehmiye fethiye gülfiye hamdiye muradiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye vasfiye ümmiye

Son 2 harfine (ye) göre bakiye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ BAKİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (bakiy) göre BAKİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (baki) göre BAKİYE ile Uyumlu İsimler :

baki

İlk 3 harfine (bak) göre BAKİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ba) göre BAKİYE ile Uyumlu İsimler :

barış banu bahar başak bayram bahadır bahattin baran basri barbaros bahri batuhan baha bahriye baybars babür başar barlas balkan batur baturay bayazıt bayer barkın baycan bahadırhan barçın barın bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bala battal battalgazi bavver başbuğ batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BAKİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ba' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

bahriye

'b' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

bilge buse behiye beste bedriye behice burçe berceste besime bilgiye bade belde birdane buyçe berke büke

BAKİYE isminin Anlamı

BAKİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BAKİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BAKİYE + Anlam" veya "BAKİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BAKİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BAKİYE adını oluşturan B, A, K, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 63:

B
A
K
İ
Y
E
TOPLAM
2
1
14
12
28
6
63

BAKİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 768. alize, 769. aybike, 770. bakiye, 771. fazlı, 772. ferya, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 63 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

fazıl hamit burak çetin ekrem alpagan alper enise ayfer nur birim eralp erbuğ eşref feray ırmak kerem öner melik necati şahin şeref sebile vedat yaman şefika şeyda aydin alize aybike fazlı ferya gencay rudi zahide