ÜMMİYE İsim Raporu:

ÜMMİYE Adının Yaygınlığı

ÜMMİYE Türkiye'de en çok kullanılan 2421. isim (... 2419. imam, 2420. ümmet, 2421. ümmiye, 2422. ümmügül, 2423. ünver, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ÜMMİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ÜMMİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:40 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin ÜMMİYE olduğu ve ÜMMİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÜMMİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÜMMİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÜMMİYE Türkiye'nin en yaygın 2421. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2421. ad ise Llewellyn ismi. ÜMMİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2419. Elijah 2420. Issa 2421. Llewellyn 2422. Vaughan 2423. Alonso isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÜMMİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÜMMİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÜMMİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÜMMİYE İsminin Yazılışı:

..-----..-.--.

Denizcilik Alfabesinde ÜMMİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÜMMİYE İsminin Barkod Yazılışı:

ÜMMİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÜMMİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÜMMİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÜMMİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (mmiye) göre ümmiye ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (miye) göre ümmiye ile Uyumlu İsimler :

nazmiye resmiye fehmiye samiye

Son 3 harfine (iye) göre ümmiye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye lütfiye safiye rukiye nuriye fikriye remziye saniye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye hediye sadiye bedriye zülfiye raziye şaziye duriye methiye nadiye nafiye naziye nevriye refiye bilgiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye bakiye cevriye düriye fethiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye selviye sevdiye vasfiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre ümmiye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ ÜMMİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (ümmiy) göre ÜMMİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (ümmi) göre ÜMMİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ümm) göre ÜMMİYE ile Uyumlu İsimler :

ümmü ümmühan ümmet ümmügül

İlk 2 harfine (üm) göre ÜMMİYE ile Uyumlu İsimler :

ümit ümran ümeyye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÜMMİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'üm' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

ümeyye

'ü' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

ünzile

ÜMMİYE isminin Anlamı

ÜMMİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÜMMİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÜMMİYE + Anlam" veya "ÜMMİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÜMMİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÜMMİYE adını oluşturan Ü, M, M, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 104:

Ü
M
M
İ
Y
E
TOPLAM
26
16
16
12
28
6
104

ÜMMİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2119. gülender, 2120. meleknaz, 2121. ümmiye, 2122. zülfer, 2123. mutlu, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 104 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ilknur nilüfer cüneyt sultan gülderen güleser gülhanım gülnihal gülsev göknur nevzat ruhşat nüvis pertev satvet setenay sevgül sühendan veysel gülender meleknaz zülfer