SAMİYE İsim Raporu:

SAMİYE Adının Yaygınlığı

SAMİYE Türkiye'de en çok kullanılan 2338. isim (... 2336. ilşah, 2337. saltukhan, 2338. samiye, 2339. satılmış, 2340. saygun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SAMİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SAMİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:32 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin SAMİYE olduğu ve SAMİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAMİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SAMİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

SAMİYE Türkiye'nin en yaygın 2338. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2338. ad ise Nelly ismi. SAMİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2336. Janusz 2337. Alexandre 2338. Nelly 2339. Lise 2340. Azhar isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAMİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAMİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAMİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAMİYE İsminin Yazılışı:

....---..-.--.

Denizcilik Alfabesinde SAMİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAMİYE İsminin Barkod Yazılışı:

SAMİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAMİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAMİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SAMİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (amiye) göre samiye ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (miye) göre samiye ile Uyumlu İsimler :

nazmiye resmiye fehmiye ümmiye

Son 3 harfine (iye) göre samiye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye lütfiye safiye rukiye nuriye fikriye remziye saniye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye hediye sadiye bedriye zülfiye raziye şaziye duriye methiye nadiye nafiye naziye nevriye refiye bilgiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye bakiye cevriye düriye fethiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye selviye sevdiye vasfiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre samiye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ SAMİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (samiy) göre SAMİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (sami) göre SAMİYE ile Uyumlu İsimler :

sami samim

İlk 3 harfine (sam) göre SAMİYE ile Uyumlu İsimler :

samet samuray

İlk 2 harfine (sa) göre SAMİYE ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sait sadık sabri saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAMİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

safiye saniye sabriye sadiye

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

saime sakine simge sevde sümeyye sabire salime salise sebile selase sevgiye sacide safire saide selime selviye semire sevdiye sevinde sine

SAMİYE isminin Anlamı

SAMİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAMİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAMİYE + Anlam" veya "SAMİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAMİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAMİYE adını oluşturan S, A, M, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 85:

S
A
M
İ
Y
E
TOPLAM
22
1
16
12
28
6
85

SAMİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1615. kalender, 1616. nezir, 1617. samiye, 1618. turabi, 1619. zeybek, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 85 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oktay şirin özlem berkant ertuğ fahriye yeşim fitnat güney gönül müfit köksal nesimi miyase müjdat orçun ramize cansun yaprak tansel uçkun yeter yiğit adeviye furkan gürani elsun fehmiye gülsefa günfer göknil hepgül kalender nezir turabi zeybek keskin şevin