SALİME İsim Raporu:

SALİME Adının Yaygınlığı

SALİME Türkiye'de en çok kullanılan 1810. isim (... 1808. sadrettin, 1809. sakıp, 1810. salime, 1811. salise, 1812. samuray, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SALİME ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SALİME adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 10:02 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin SALİME olduğu ve SALİME isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SALİME isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SALİME yaşadığını tahmin ediyoruz.

SALİME Türkiye'nin en yaygın 1810. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1810. ad ise Parveen ismi. SALİME adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1808. Pramod 1809. Suzette 1810. Parveen 1811. Vishnu 1812. Lata isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SALİME isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SALİME İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SALİME İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SALİME İsminin Yazılışı:

....-.-....--.

Denizcilik Alfabesinde SALİME İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SALİME İsminin Barkod Yazılışı:

SALİME ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SALİME adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SALİME KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SALİME İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (alime) göre salime ile Uyumlu İsimler :

halime alime

Son 4 harfine (lime) göre salime ile Uyumlu İsimler :

müslime selime

Son 3 harfine (ime) göre salime ile Uyumlu İsimler :

rahime fadime saime naime rasime nedime azime besime ganime nerime fehime hatime kerime nazime

Son 2 harfine (me) göre salime ile Uyumlu İsimler :

esme

BAŞ HARFLERİ SALİME İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (salim) göre SALİME ile Uyumlu İsimler :

salim

İlk 4 harfine (sali) göre SALİME ile Uyumlu İsimler :

salih saliha salise

İlk 3 harfine (sal) göre SALİME ile Uyumlu İsimler :

salman saltuk saltukhan

İlk 2 harfine (sa) göre SALİME ile Uyumlu İsimler :

savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı sabire sabutay sadrettin sakıp samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba sancar saki sani safire sahra saide samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SALİME İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'me' ile Biten İsimler :

saime

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

safiye sakine saniye simge sabriye sadiye sevde sümeyye sabire salise sebile selase sevgiye sacide safire saide samiye selime selviye semire sevdiye sevinde sine

SALİME isminin Anlamı

SALİME Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SALİME isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SALİME + Anlam" veya "SALİME isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SALİME ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SALİME adını oluşturan S, A, L, İ, M, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

S
A
L
İ
M
E
TOPLAM
22
1
15
12
16
6
72

SALİME ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1116. selami, 1117. sakine, 1118. salime, 1119. selase, 1120. selay, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun aysel berkay hayri cumali selin ersen gülen melisa nazife nevra rasim selami sakine selase selay seyla talip tercan tijen yalın idris ülgen incihan şehri revan behzat berkin birgin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nesli nilhan salman seren üçler