BİRGİN İsim Raporu:

BİRGİN Adının Yaygınlığı

BİRGİN Türkiye'de en çok kullanılan 2007. isim (... 2005. bilsay, 2006. birdane, 2007. birgin, 2008. birgit, 2009. birnur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BİRGİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BİRGİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:23 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin BİRGİN olduğu ve BİRGİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BİRGİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BİRGİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

BİRGİN Türkiye'nin en yaygın 2007. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2007. ad ise Billie ismi. BİRGİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2005. Sushma 2006. Bennie 2007. Billie 2008. Neeraj 2009. Kellie isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BİRGİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BİRGİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BİRGİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BİRGİN İsminin Yazılışı:

-......-.--...-.

Denizcilik Alfabesinde BİRGİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BİRGİN İsminin Barkod Yazılışı:

BİRGİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BİRGİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BİRGİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BİRGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (irgin) göre birgin ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rgin) göre birgin ile Uyumlu İsimler :

ergin

Son 3 harfine (gin) göre birgin ile Uyumlu İsimler :

engin sezgin belgin bilgin rengin kültegin seçgin ezgin göktigin

Son 2 harfine (in) göre birgin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin fahrettin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin nurçin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin

BAŞ HARFLERİ BİRGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (birgi) göre BİRGİN ile Uyumlu İsimler :

birgit

İlk 4 harfine (birg) göre BİRGİN ile Uyumlu İsimler :

birgül

İlk 3 harfine (bir) göre BİRGİN ile Uyumlu İsimler :

birol birsen birdal birkan bircan biray birim birtan birdane birnur birsel birsu

İlk 2 harfine (bi) göre BİRGİN ile Uyumlu İsimler :

bilge bilal bilgehan bilgin binnur bihter bilgen bingöl billur binnaz bigen bilali bilbaşar bilgetürk bilgiye bilhan bingür bilek bilgütay bilsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BİRGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'bi' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

bilgin

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burçin burhan berrin bahattin bilgehan birsen belgin beyhan baran berkan batuhan bünyamin benan bedrettin berhan bilgen bertan birkan balkan berkhan burhanettin barkın baycan bircan boran buğrahan bigen bahadırhan barçın barın bayhan başaran begümhan behnan berçin berin berkten bilhan birtan bünyan bağcan belçin benian benson berkin berivan botan bulutcan borahan buğrakan

BİRGİN isminin Anlamı

BİRGİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BİRGİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BİRGİN + Anlam" veya "BİRGİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BİRGİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BİRGİN adını oluşturan B, İ, R, G, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

B
İ
R
G
İ
N
TOPLAM
2
12
21
8
12
17
72

BİRGİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1131. behzat, 1132. berkin, 1133. birgin, 1134. durcan, 1135. ezgin, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun aysel berkay hayri cumali selin ersen gülen melisa nazife nevra rasim selami sakine salime selase selay seyla talip tercan tijen yalın idris ülgen incihan şehri revan behzat berkin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nesli nilhan salman seren üçler