BİRDAL İsim Raporu:

BİRDAL Adının Yaygınlığı

BİRDAL Türkiye'de en çok kullanılan 1025. isim (... 1023. bengül, 1024. beyazıt, 1025. birdal, 1026. birkan, 1027. boray, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı BİRDAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

BİRDAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 07:54 itibariyle yaklaşık 9,017 kişinin isminin BİRDAL olduğu ve BİRDAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BİRDAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BİRDAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

BİRDAL Türkiye'nin en yaygın 1025. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1025. ad ise Wood ismi. BİRDAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1023. Shaun 1024. Dong 1025. Wood 1026. Lily 1027. Rekha isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BİRDAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BİRDAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BİRDAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BİRDAL İsminin Yazılışı:

-......-.-...-.-..

Denizcilik Alfabesinde BİRDAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BİRDAL İsminin Barkod Yazılışı:

BİRDAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BİRDAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BİRDAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BİRDAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (irdal) göre birdal ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rdal) göre birdal ile Uyumlu İsimler :

erdal serdal yurdal

Son 3 harfine (dal) göre birdal ile Uyumlu İsimler :

güldal sidal itidal nidal

Son 2 harfine (al) göre birdal ile Uyumlu İsimler :

kemal hilal cemal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval ünsal vural köksal zühal iclal feryal gülnihal hazal oryal koral zelal ikbal önal göksal heval zülal eftal emsal erkal yenal benal cevval delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nural nurkal soysal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal özal eflal oral zeynal zümral

BAŞ HARFLERİ BİRDAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (birda) göre BİRDAL ile Uyumlu İsimler :

birdane

İlk 4 harfine (bird) göre BİRDAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bir) göre BİRDAL ile Uyumlu İsimler :

birol birsen birgül birkan bircan biray birim birtan birgin birgit birnur birsel birsu

İlk 2 harfine (bi) göre BİRDAL ile Uyumlu İsimler :

bilge bilal bilgehan bilgin binnur bihter bilgen bingöl billur binnaz bigen bilali bilbaşar bilgetürk bilgiye bilhan bingür bilek bilgütay bilsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BİRDAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'bi' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

bilal

'b' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

betül birol birgül beril bengül bingöl benal battal begül behlül bermal betigül birsel

BİRDAL isminin Anlamı

BİRDAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BİRDAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BİRDAL + Anlam" veya "BİRDAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BİRDAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BİRDAL adını oluşturan B, İ, R, D, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 56:

B
İ
R
D
A
L
TOPLAM
2
12
21
5
1
15
56

BİRDAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 471. barçın, 472. beril, 473. birdal, 474. eray, 475. erbil, ... Toplam 26 ismin aritmetik toplamı 56 (Binde 10.52 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nadir arman aslan hatice barçın beril eray erbil ezel seden ikbali galip müge nedim macit medaim nadile recep alihan bahrem behram belçin bircan hazal mahya