GÜNAL İsim Raporu:

GÜNAL Adının Yaygınlığı

GÜNAL Türkiye'de en çok kullanılan 1918. isim (... 1916. şekur, 1917. şemvel, 1918. günal, 1919. şerare, 1920. şevval, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÜNAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÜNAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:46 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin GÜNAL olduğu ve GÜNAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜNAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜNAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜNAL Türkiye'nin en yaygın 1918. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1918. ad ise Thornton ismi. GÜNAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1916. Fabian 1917. Anis 1918. Thornton 1919. Carlyle 1920. Burns isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜNAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜNAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜNAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜNAL İsminin Yazılışı:

--...--..-.-..

Denizcilik Alfabesinde GÜNAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜNAL İsminin Barkod Yazılışı:

GÜNAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜNAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜNAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜNAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ünal) göre günal ile Uyumlu İsimler :

ünal

Son 3 harfine (nal) göre günal ile Uyumlu İsimler :

önal yenal benal inal zeynal

Son 2 harfine (al) göre günal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral nihal celal bilal zuhal seval ünsal vural köksal zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal güldal göksal heval zülal eftal emsal erkal cevval delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nural nurkal soysal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal özal eflal oral sidal itidal yurdal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ GÜNAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (güna) göre GÜNAL ile Uyumlu İsimler :

günay

İlk 3 harfine (gün) göre GÜNAL ile Uyumlu İsimler :

güneş günseli güney güner güngör gündüz güniz gün günhan günsel günnur günhal gündoğdu gündüzalp günfer günol günsu

İlk 2 harfine () göre GÜNAL ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gürkan gürsel gülcan gürhan gülten gülşen güven gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü güray gülhan güzin gülen gürol güliz gülgün gülnur güzide gülbin gülsen gürcan gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar gürbüz gürel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven güvenç gülce gülseda gümrah gürsan gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade güralp gürler gürsal gürsoy gürsu güvenir gülhal gürani güllü gürtuğ güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜNAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

gülnihal güldal günhal gürsal gülhal

'g' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

gül gürsel gönül göksel gürol günsel gürel göksal günol göknil

GÜNAL isminin Anlamı

GÜNAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜNAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜNAL + Anlam" veya "GÜNAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜNAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜNAL adını oluşturan G, Ü, N, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

G
Ü
N
A
L
TOPLAM
8
26
17
1
15
67

GÜNAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 931. şehim, 932. şencan, 933. günal, 934. şimal, 935. battal, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal