GÜRBÜZ İsim Raporu:

GÜRBÜZ Adının Yaygınlığı

GÜRBÜZ Türkiye'de en çok kullanılan 1055. isim (... 1053. günhan, 1054. günsel, 1055. gürbüz, 1056. gürel, 1057. göknur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı GÜRBÜZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

GÜRBÜZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:41 itibariyle yaklaşık 9,010 kişinin isminin GÜRBÜZ olduğu ve GÜRBÜZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜRBÜZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜRBÜZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜRBÜZ Türkiye'nin en yaygın 1055. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1055. ad ise Madhu ismi. GÜRBÜZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1053. Eugenio 1054. Josef 1055. Madhu 1056. Janis 1057. Silvia isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜRBÜZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜRBÜZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜRBÜZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜRBÜZ İsminin Yazılışı:

--...-.-.-.....---..

Denizcilik Alfabesinde GÜRBÜZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜRBÜZ İsminin Barkod Yazılışı:

GÜRBÜZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜRBÜZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜRBÜZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜRBÜZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ürbüz) göre gürbüz ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rbüz) göre gürbüz ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (büz) göre gürbüz ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (üz) göre gürbüz ile Uyumlu İsimler :

gündüz

BAŞ HARFLERİ GÜRBÜZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gürbü) göre GÜRBÜZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (gürb) göre GÜRBÜZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (gür) göre GÜRBÜZ ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan güray gürol gürcan gürel gürsan güralp gürler gürsal gürsoy gürsu gürani gürtuğ

İlk 2 harfine () göre GÜRBÜZ ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli gülhan güzin gülen güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güvenir gülhal günal güllü gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜRBÜZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'üz' ile Biten İsimler :

gündüz

'g' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

güliz güniz gülfiliz gediz gülbeyaz

GÜRBÜZ isminin Anlamı

GÜRBÜZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜRBÜZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜRBÜZ + Anlam" veya "GÜRBÜZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜRBÜZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜRBÜZ adını oluşturan G, Ü, R, B, Ü, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 112:

G
Ü
R
B
Ü
Z
TOPLAM
8
26
21
2
26
29
112

GÜRBÜZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2237. gülizar, 2238. gülnur, 2239. gürbüz, 2240. hüsrev, 2241. kutluğ, ... Toplam 20 ismin aritmetik toplamı 112 (Binde 8.09 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ertürk mümtaz firuzan gülizar gülnur hüsrev kutluğ türker muzaffer nurgül oytun erpulat saadettin tutku ümmühan bulutcan fatmanur sernur nüzhet