GÜLŞAH İsim Raporu:

GÜLŞAH Adının Yaygınlığı

GÜLŞAH Türkiye'de en çok kullanılan 189. isim (... 187. pelin, 188. yalçın, 189. gülşah, 190. mert, 191. rıza, ...). Ülkemizde yaklaşık her 866 kişiden birinin adı GÜLŞAH ve ismin yaygınlık oranı binde 1.15.

GÜLŞAH adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 09:04 itibariyle yaklaşık 103,606 kişinin isminin GÜLŞAH olduğu ve GÜLŞAH isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1367 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜLŞAH isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜLŞAH yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜLŞAH Türkiye'nin en yaygın 189. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 189. ad ise Andrea ismi. GÜLŞAH adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 187. Wesley 188. Lynne 189. Andrea 190. Curtis 191. Karl isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜLŞAH isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜLŞAH İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜLŞAH İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜLŞAH İsminin Yazılışı:

--...-.-......-....

Denizcilik Alfabesinde GÜLŞAH İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜLŞAH İsminin Barkod Yazılışı:

GÜLŞAH ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜLŞAH adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜLŞAH KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLŞAH İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ülşah) göre gülşah ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lşah) göre gülşah ile Uyumlu İsimler :

ilşah

Son 3 harfine (şah) göre gülşah ile Uyumlu İsimler :

şah cihanşah ahmetşah melikşah

Son 2 harfine (ah) göre gülşah ile Uyumlu İsimler :

abdullah emrah emrullah nurullah agah sadullah feyzullah seyfullah ferah hayrullah fethullah hamdullah selah fettah gümrah lütfullah ferrah habibullah beytullah nevrah

BAŞ HARFLERİ GÜLŞAH İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gülşa) göre GÜLŞAH ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (gülş) göre GÜLŞAH ile Uyumlu İsimler :

gülşen

İlk 3 harfine (gül) göre GÜLŞAH ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülçin güler gülcan gülten gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülsen gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülver gülümser gülözgür gülbanu gülün

İlk 2 harfine () göre GÜLŞAH ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLŞAH İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'ah' ile Biten İsimler :

gümrah

'g' ile başlayıp 'h' ile Biten İsimler :

GÜLŞAH isminin Anlamı

GÜLŞAH Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜLŞAH isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜLŞAH + Anlam" veya "GÜLŞAH isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜLŞAH ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLŞAH adını oluşturan G, Ü, L, Ş, A, H harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 83:

G
Ü
L
Ş
A
H
TOPLAM
8
26
15
23
1
10
83

GÜLŞAH ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1517. zişan, 1518. reyhan, 1519. gülşah, 1520. meltem, 1521. doruk, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 83 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

reyhan meltem doruk bilgiye oryal emirali fisun gürhan letafet mutan olgun ruken sevim sualp tolgan uygar zevcan ömercan özger emirhan gülfer gülseda göktan peyami rojbin selihan semire uzay özgecan