ŞAH İsim Raporu:

ŞAH Adının Yaygınlığı

ŞAH Türkiye'de en çok kullanılan 953. isim (... 951. feyyaz, 952. sabit, 953. şah, 954. mansur, 955. mecit, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı ŞAH ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

ŞAH adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:34 itibariyle yaklaşık 12,625 kişinin isminin ŞAH olduğu ve ŞAH isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ŞAH isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ŞAH yaşadığını tahmin ediyoruz.

ŞAH Türkiye'nin en yaygın 953. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 953. ad ise Leonardo ismi. ŞAH adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 951. Karla 952. Kristi 953. Leonardo 954. Gopal 955. Nguyen isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ŞAH isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ŞAH İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ŞAH İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ŞAH İsminin Yazılışı:

....-....

Denizcilik Alfabesinde ŞAH İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ŞAH İsminin Barkod Yazılışı:

ŞAH ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ŞAH adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ŞAH KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

gülşah şahin şahabettin şahika cihanşah şahap ahmetşah melikşah ilşah şahinder

SON HARFLERİ ŞAH İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (ah) göre şah ile Uyumlu İsimler :

abdullah emrah emrullah nurullah agah sadullah feyzullah seyfullah ferah hayrullah fethullah hamdullah selah fettah gümrah lütfullah ferrah habibullah beytullah nevrah

BAŞ HARFLERİ ŞAH İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine (şa) göre ŞAH ile Uyumlu İsimler :

şahin şaban şafak şakir şamil şahabettin şahika şaziye şaduman şadiye şahap şanver şadi şahinder şayeste şazimet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ŞAH İLE UYUMLU İSİMLER:

'ş' ile başlayıp 'h' ile Biten İsimler :

ŞAH isminin Anlamı

ŞAH Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ŞAH isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ŞAH + Anlam" veya "ŞAH isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ŞAH ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ŞAH adını oluşturan Ş, A, H harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 34:

Ş
A
H
TOPLAM
23
1
10
34

ŞAH ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 55. seda, 56. hedef, 57. şah, 58. belde, 59. bahar, ... Toplam 8 ismin aritmetik toplamı 34 (Binde 3.24 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

faik akif ayça behiç seda hedef belde