BELDE İsim Raporu:

BELDE Adının Yaygınlığı

BELDE Türkiye'de en çok kullanılan 1987. isim (... 1985. belamir, 1986. belçin, 1987. belde, 1988. güllü, 1989. benay, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BELDE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BELDE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:51 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin BELDE olduğu ve BELDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BELDE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BELDE yaşadığını tahmin ediyoruz.

BELDE Türkiye'nin en yaygın 1987. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1987. ad ise Song ismi. BELDE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1985. Lucian 1986. Anibal 1987. Song 1988. Asa 1989. Enid isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BELDE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BELDE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BELDE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BELDE İsminin Yazılışı:

-.....-..-...

Denizcilik Alfabesinde BELDE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BELDE İsminin Barkod Yazılışı:

BELDE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BELDE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BELDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BELDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (elde) göre belde ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lde) göre belde ile Uyumlu İsimler :

gülde

Son 2 harfine (de) göre belde ile Uyumlu İsimler :

gözde hande feride halide zübeyde güzide hamide asude jülide müjde cahide nahide zahide nadide sevde azade gülzade ahude hüdeyde raşide vahide sacide bade cavide kaside maide mesude müfide naide nüvide orkide reşide rüveyde saide sevinde özde

BAŞ HARFLERİ BELDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (beld) göre BELDE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bel) göre BELDE ile Uyumlu İsimler :

belgin belkıs belma beliğ belamir belçin

İlk 2 harfine (be) göre BELDE ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin beyhan berk berkan bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BELDE İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'de' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

bilge buse bahriye behiye beste bedriye behice burçe berceste besime bilgiye bade bakiye birdane buyçe berke büke

BELDE isminin Anlamı

BELDE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BELDE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BELDE + Anlam" veya "BELDE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BELDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BELDE adını oluşturan B, E, L, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 34:

B
E
L
D
E
TOPLAM
2
6
15
5
6
34

BELDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 56. hedef, 57. şah, 58. belde, 59. bahar, 60. jale, ... Toplam 8 ismin aritmetik toplamı 34 (Binde 3.24 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

faik akif ayça behiç seda hedef şah