BERNA İsim Raporu:

BERNA Adının Yaygınlığı

BERNA Türkiye'de en çok kullanılan 122. isim (... 120. bahar, 121. bekir, 122. berna, 123. yılmaz, 124. erdem, ...). Ülkemizde yaklaşık her 627 kişiden birinin adı BERNA ve ismin yaygınlık oranı binde 1.6.

BERNA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:49 itibariyle yaklaşık 144,261 kişinin isminin BERNA olduğu ve BERNA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1902 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BERNA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,973 BERNA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BERNA sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

BERNA Türkiye'nin en yaygın 122. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 122. ad ise Christine ismi. BERNA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 120. Amy 121. Gordon 122. Christine 123. Neil 124. Jon isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BERNA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BERNA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BERNA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BERNA İsminin Yazılışı:

-.....-.-..-

Denizcilik Alfabesinde BERNA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BERNA İsminin Barkod Yazılışı:

BERNA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BERNA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BERNA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

bernar

SON HARFLERİ BERNA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (erna) göre berna ile Uyumlu İsimler :

lerna

Son 3 harfine (rna) göre berna ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (na) göre berna ile Uyumlu İsimler :

suna tuna rana sena asena sina hüsna liana runa aşina dalina rona

BAŞ HARFLERİ BERNA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bern) göre BERNA ile Uyumlu İsimler :

bernar

İlk 3 harfine (ber) göre BERNA ile Uyumlu İsimler :

berrin berk berkan beril berrak berkant berat berhan berfu berkay bertan berkhan beray berceste berçin berin berksoy berkten berta bertuğ beria berker berki berkin bermal berivan berke

İlk 2 harfine (be) göre BERNA ile Uyumlu İsimler :

bekir betül begüm belgin beyhan belkıs bengü bengi beyza benan bedrettin behçet behiye belma bedri bektaş besim beste beşir bedir behzat bedriye behice bengül beyazıt behiç bedii beliğ bedia begümhan behnan benal benek besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson betigül beytullah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BERNA İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'na' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

bora buğra büşra beyza baha belma bedia berta bala beria buhara

BERNA isminin Anlamı

BERNA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BERNA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BERNA + Anlam" veya "BERNA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BERNA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BERNA adını oluşturan B, E, R, N, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 47:

B
E
R
N
A
TOPLAM
2
6
21
17
1
47

BERNA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 232. asena, 233. ayan, 234. berna, 235. cenap, 236. fadime, ... Toplam 17 ismin aritmetik toplamı 47 (Binde 6.88 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ajlan akkan asena ayan cenap fadime oya gonca kader ahude naz ilke inan refia arife değer